Zelenskis patvirtino: Ukraina atkovojo strategiškai svarbų Iziumo miestą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį patvirtino, kad Ukrainos kariai, tęsdami didelio masto kontrpuolimą šalies rytuose, iš Rusijos pajėgų visiškai atkovojo strategiškai svarbų Iziumo miestą.

Kreipdamasis į tautiečius, praėjus 200 dienų nuo Rusijos invazijos pradžios, V. Zelenskis padėkojo ukrainiečių pajėgoms, kurios „išvadavo šimtus mūsų miestų ir kaimų… o neseniai – Balakliją, Iziumą ir Kupjanską“. Jis turėjo omenyje tris svarbius centrus, kurių kontrolę neseniai susigrąžino Kyjivo kariuomenė.

Ukrainos kariuomenės vadas Valerijus Zalužnas anksčiau sekmadienį paskelbė, kad nuo kontrpuolimo pradžios anksčiau šį mėnesį iš Rusijos jau atkovota 3 tūkst. kvadratinių kilometrų teritorijos.

Stebėtojai anksčiau teigė, kad jei pranešimai apie Iziumo išvadavimą bus patvirtinti, Maskvos karinėms ambicijoms Rytų Ukrainoje būtų suduotas stiprus smūgis.

Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių. Ukrainos Vidaus reikalų ministerija praėjusią savaitę pranešė, kad nuo rusų apšaudymų Ukrainoje žuvo mažiausiai septyni tūkstančiai civilių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer