Volodymyras Zelenskis: Ukrainos šiaurė išvaduota, susigrąžiname Charkivą

Ukrainos kariai atsiima Charkivo sritį ir sėkmingai stabdo Rusijos okupantų pastangas Donbase, sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Tai jis kalbėjo kreipimęsi Krymo totorių genocido atminimo dienos proga, rašo „UNIAN“.

„Mūsų valstybės šiaurinių regionų teritorija jau išlaisvinta. Mes susigrąžiname Charkivo sritį. Mūsų valstybės gynėjai ir gynėjos stabdo desperatiškiausias okupantų pastangas Donbase“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Jis pridūrė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos toliau atremia Rusijos karių atakas pietuose.

„Mes giname Zaporižę, Mykolajivą, Odesą. Mes nepamirštame kiekvieno miesto ir kiekvienos bendruomenės, kuri vis dar yra okupuota. Visada pabrėžiu: laikinai okupuotas. Ir, žinoma, prisimename Krymą“, – sakė Ukrainos prezidentas.

Pasak jo, rusų pajėgos Ukrainoje jau patyrė tokių nuostolių, kokių Rusija dar nebuvo patyrusi karuose per pastaruosius dešimtmečius.

„Daugelis rusų, užnuodytų valstybinės propagandos, tiesiog dar to nesupranta. Jie nenori matyti, kokie dideli yra jų nuostoliai įvairiomis prasmėmis: žmonių, ekonomikos, kultūros, ateities. Tačiau gyvenimas privers juos pajusti šiuos praradimus“, – sakė V. Zelenskis.

Anksčiau šią savaitę buvo pranešta, kad Charkivo kariuomenė išstūmė Rusijos pajėgas ir pasiekė valstybės sieną.

Rusai perėjo į gynybą visur, išskyrus dviejuose taškuose

Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius Rusijos žmogaus teisių aktyvistui Markui Feiginui pareiškė, kad Rusijos kariai perėjo į gynybos režimą.

„Visomis kryptimis Rusijos kariai dabar gavo maždaug tokią komandą – tai informacija iš atvirų šaltinių, čia nėra jokios paslapties, tai tiesiog matyti iš jų veiksmų, – užimti pozicijas, kurios geriausiai tinka įtvirtinti gynybą“, – sakė O. Arestovyčius.

Anot jo, rusų pajėgos bando pasiekti vietoves, kurias būtų patogu ginti: gyvenvietes, kalvas ir natūralias ribas, tokias kaip upės ir daubos. Dalis karių ir toliau žengia į priekį, o likusieji „užnugaryje jau įsikasa“.

„Kai kurie, esantys priešakinėse linijose, bando įsitvirtinti. Jie mus puldinėja, bando užspausti, kad galėtų įsitvirtinti“, – pridūrė O. Arestovyčius.

„Galime tiksliai pasakyti, kad Rusijos kariuomenė pradėjo gynybą visame perimetre nuo Chersono iki Charkivo. Vienintelė vieta, kur jie to dar nedaro, yra Iziumo ir Luhansko kryptys. Ten jie vis dar stipriai spaudžia“, – kalbėjo O. Arestovyčius.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer