Lietuvių „Bayraktar“ iniciatyva privertė juoktis iš Rusijos propagandos: kur jūs dingot?

Lietuvos gyventojų iniciatyva surinkti lėšas turkų dronui „Bayraktar“ liko faktiškai nepastebėtas tik vienoje pasaulio šalyje – Rusijoje. Rusų tinklaraštininkas Ilja

Varlamovas pašiepė Rusijos propagandos mašiną, kuri niekaip nesureagavo į Turkijos dovaną Lietuvai ir Ukrainai.
Vos per kelias dienas surinkę 5 mln. eurų turkiškam dronui įsigyti lietuviai išgarsėjo daugelyje pasaulio šalių. Tačiau vienoje valstybėje – Rusijoje – ši naujiena liko nuošalyje.

Valstybinėje Kremliaus propagandoje nėra vietos paprastų Vakarų šalių gyventojų nuoširdžiam norui prisidėti prie Ukrainos pergalės – ten daugelį metų buvo aiškinama atvirkščiai, kad Rusijos valdžiai priešinasi tik valdžios, o paprasti gyventojai yra „už Putiną“.

Ilja Varlamovas ironiškai pažymėjo, kad „mūsų broliukai, mūsų draugai turkai“ padovanojo Lietuvai „Baraktar“ droną, „kuris keliaus visi suprantam kur“, o Rusijos valdžia ir propaganda į tokį demaršą niekaip nesureagavo.

„Visi supranta, kad dronas keliaus į Ukrainą ir ten užmušinės rusų karius. Tačiau niekas nekaltina Turkijos, kad ji tapo konflikto šalimi, niekas negrasina Erdoganui, mūsų broliukui, kad mes dabar galim kokia nors branduoline raketa j**** per Ankarą ar Stambulą kokį“, – ironizavo jis.

Tradiciškai į bet kokį judesį iš Vakarų pusės ginkluotės klausimais Ukrainai labai aktyviai aptarinėjantys Kremliaus atstovai šiuo atveju tyli it vandens į burną prisisėmę.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer