Antarktidoje rasta antibiotikams atspari bakterija: jai išplitus išgydyti būtų labai sunku

Antarktikoje dirbantys mokslininkai pristatė įspūdingą radinį – antibiotikams atsparią bakteriją. Mokslininkai baiminasi, kad ši bakterija gali sukelti įvairias ligas, su kuriomis žmonijai būtų itin sunku kovoti. Dėl besikeičiančio klimato atšilinėja ir Antarktika, tad didėja tikimybė, kad bakterija atsidurs ir kitose pasaulio vietose.

Vis tik jie tikisi, kad pavyks bakteriją panaudoti žmonių naudai, pavyzdžiui, medicinoje.

Mokslininkas kopia į vieną Antarktikos kalnų, nuo kurio atsiveria įspūdingas kraštovaizdis. Tačiau lipa jis ne pasigrožėti kraštovaizdžiu, o surinkti dirvožemio mėginių. Mat plušantys Čilės mokslininkai bando geriau ištirti bakteriją, kurią neseniai atrado Antarktikos dirvožemyje. Tiesa, jų radinys – ne tik stulbinantis, bet ir kiek gąsdinantis.

„Ši bakterija yra atspari antibiotikams, metalams ir dezinfekavimo priemonėms, tokioms kaip chloras. Šias savybes ji gali perduoti ligas sukeliančioms bakterijoms“, – teigia Čilės universiteto mokslininkas Andres Marcoleta.

Toks atsparumas „užkoduotas“ šių bakterijų genuose. Jį esą galėjo nulemti ir tai, kad žmonės vartoja per daug antibiotikų, dažnai net kai jų nereikia. Vis tik gali būti, kad bakterijos evoliucionavo ir įgavo natūralų atsparumą. Tad dabar mokslininkai laboratorijose pluša, kad surastų būdą jas panaudoti žmonijos naudai, pavyzdžiui, medicinoje.

Šią bakteriją būtų galima panaudoti kad ir tam tikrų antibiotikų gamyboje. Vis tik klimato atšilimas gali sutrukdyti šiems planams, mat užšalęs Antarktikos rezervuaras, kuriame mokslininkai ir rado šią bakteriją, atšilinėja. Anot mokslininkų, jei šios bakterijos atsirastų kitose pasaulio vietovėse, kiltų grėsmė, kad atsiras naujos infekcijos, kurias išgydyti dėl bakterijos atsparumo antibiotikams būtų itin sunku.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer