Zacharovos žinutė Lenkijai: reikalauja atsiprašymo

Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovą Marija Zacharova tvirtina, kad Lenkija turi atsiprašyti Rusijos už „antirusiškus išpuolius“ dėl antradienį Lenkijoje įvykusio sprogimo, po kurio žuvo du žmonės.

„Lenkijos prezidentas nukritusią raketą pavadino „nelaimingu atsitikimu“. Vakar klausėmės Lenkijos valdininkų ir politikų isterijos. Ar Lenkijos institucijos, leidusios sau antirusiškus išpuolius ir vidurnaktį išsikvietusios ambasadorių Andrejevą, nenori atsiprašyti?“ – socialiniame tinkle „Telegram“ klausė Kremliaus propagandistė M. Zacharova.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda trečiadienį sakė, jog nėra požymių, kad raketos sprogimas Lenkijoje, per kurį žuvo du žmonės, buvo „tyčinė ataka“, ir nurodė, kad tai tikriausiai buvo nelaimingas atsitikimas.

„Tai nebuvo išpuolis prieš Lenkiją“, – teigė A. Duda ir pridūrė, kad antradienį įvykęs incidentas „greičiausiai buvo susijęs su Rusijoje pagaminta raketa“.

„Šiuo metu neturime jokių įrodymų, kad raketą paleido Rusijos pusė“, – sakė prezidentas.

A. Dudos teigimu, labiausiai tikėtina, kad jo šalies teritorijoje nukrito ukrainiečių raketa, tačiau galiausiai atsakomybė už tai tenka Rusijai, antradienį masiškai raketomis atakavusiai taikinius visoje Ukrainoje.

Jis pridūrė: „Didelė tikimybė, kad tai buvo priešraketinės gynybos raketa, tai yra, ją naudojo Ukrainos gynybos pajėgos.“

„Ukrainos gynyba leido savo raketas įvairiomis kryptimis ir labai tikėtina, kad viena iš šių raketų, deja, nukrito Lenkijos teritorijoje“, – teigė A. Duda.

Kremlius trečiadienį gyrė „pamatuotą“ Vašingtono atsaką po to, kai Lenkijoje nukrito raketa, o Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad „mažai tikėtina“, jog ji buvo paleista iš Rusijos.

„Šiuo atveju reikėtų atkreipti dėmesį į pamatuotą ir profesionalesnį amerikiečių atsaką“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Jis pridūrė, kad „Rusija neturi nieko bendra su incidentu Lenkijoje“.

J. Bidenas anksčiau teigė, kad „mažai tikėtina“, jog raketa buvo paleista iš Rusijos, kuri vasarį įsiveržė į Ukrainą.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigė, kad dėl sprogimo Lenkijoje vyksta tyrimas, laukiama jo rezultatų. Visgi, anot NATO vadovo, nėra ženklų, kad antradienio įvykiai buvo tyčinis išpuolis prieš Lenkiją.

„Nematome ženklų, kad Rusija ruoštųsi imtis puolamųjų karinių veiksmų prieš NATO“, – tvirtino NATO vadovas. Jo teigimu, panašu, kad Lenkijoje nukrito Ukrainos priešlėktuvinės gynybos raketa. „Supraskite teisingai, tai nėra Ukrainos kaltė. Rusijai tenka visa atsakomybė, kadangi ji tęsia savo nelegalų karą prieš Ukrainą“, – kalbėjo J. Stoltenbergas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer