Zelenskį įsiutino Vakaruose jam skirti žodžiai: „Atsikniskit. To niekada nebus“

Ukrainos lyderis Volodymyras Zelenskis atmeta galimybę, kad Ukraina galėtų Rusijai atiduoti jos okupuotas šalies teritorijas. Būtent toks pasiūlymas vis dažniau girdėti Vakaruose, raginant Ukrainą sėsti prie derybų stalo su Rusija.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

08:58 | Masiniai kapai Lysyčanske

Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus pranešė, kad Lysyčanske masiniame kape buvo palaidota 150 žmonių. Laidojimo darbus šiuo metu vykdo vietos pareigūnai.

„Luhansko srities policijos pareigūnai pakeitė laidojimo namus. Lysyčanske masinėje kapavietėje palaidota 150 žmonių. <…> Policijos pareigūnai vyksta į vietas, kur piliečiai žuvo dėl apšaudymo ar natūralių priežasčių, ir laidoja juos masinėse kapavietėse“, – „Facebook“ pranešė S. Haidajus.

08:16 | JAV: Maskvos plano dalyti rusiškus pasus tikslas – „pavergti“ ukrainiečius

Jungtinės Valstijos trečiadienį pasmerkė Maskvos planą supaprastinta tvarka suteikti Rusijos pilietybę rusų pajėgų kontroliuojamose Ukrainos teritorijose gyvenantiems žmonės, pavadinusios tai naujomis pastangomis pavergti žmones.

Valstybės departamento atstovas spaudai Nedas Price’as išreiškė susirūpinimą, kad šis planas yra „Rusijos bandymo pavergti Ukrainos žmones – primesti savo valią jėga“, dalis.

„Tai yra dalykas, kurį mes ryžtingai atmestume“, – sakė N. Price’as žurnalistams.

Trečiadienį Kremliaus paskelbtame įsake rašoma,  kad Ukrainos pietinių Zaporižios ir Chersono sričių gyventojai galės įgyti Rusijos pilietybę „supaprastinta“ tvarka.

07:47 | Rusijos karinės pajėgos apšaudė prekybos centrą Zaporižioje

07:23 | Zelenskis pašiepė Rusijos sprendimą

Rusijai leidus samdyti karius iki 50 metų amžiaus, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, kad Rusijai jau pritrūko jaunų žmonių.

„Rusijos valdžia padarė reikšmingą sprendimą – jie leido pagal sutartį tarnauti vyresnio amžiaus žmonėms. Tai yra, jiems nebeužtenka jaunų žmonių, bet noras kariauti vis dar išlieka. Dar reikia laiko, kad šis noras būtų nugalėtas“, – akcentavo V. Zelenskis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer