Zelenskis atskleidė, ar iš anksto žinojo apie Rusijos puolimą

Praėjus 3 metams nuo inauguracijos dienos Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kartu su žmona Olena, davė interviu vietos žiniasklaidai. Pokalbio metu jis atskleidė, kad iki galo nežinojo, ar bus puolimas ir koks jis bus.

„Niekas iki galo to nežinojo, (nežinojo) kas vyksta. Visa tai nėra teisybė, – paaiškino jis kalbas apie tai, kad Ukrainos valdžia žinojo apie būsimą Rusijos puolimą, tačiau pasirinko neperspėti šalies gyventojų. – Kokius ten duomenis mums žvalgyba bebūtų pateikusi. Detalių iki galo niekas nežinojo… Mes ruošėmės įvairiems dalykams. Mes turėjome savo pasirengimą, o skirtingų valstybių skirtingose žvalgybose – savo. Ir savo perspėjimus. Daugiau detalių, negu mes žinojome, niekas neturėjo“.

Paklaustas, ar galėtų įvardinti savo pagrindinį pasiekimą prezidentavimo laikotarpiu „Time“ skaitytojų metų žmogumi įvardintas V. Zelenskis kuklinosi.

„Man sunku į tai atsakyti, iš tiesų. Visada su tuo buvo sunkumų. Man apie save kalbėti sudėtinga – tiek apie savo darbus, tiek apie žmonių šalia manęs. Man atrodo, kad vertinti reikia rezultatą, kai jis jau pasiektas. Kuomet rezultatas bus visiškai aiškus. Jeigu kalbėtume apie karą, apie įvykį, kas šiandien vyksta, tai reikia nueiti iki galo“, – aiškino jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer