Zelenskis atvyko į Bakingamo rūmus: susitiko su karaliumi Karoliu III

Karaliui Karoliui III vasario 8-oji įsimins ilgam: į Bakingamo rūmus pas jį atvyko Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Tai pirmas kartas, kai monarchas susitiko su Ukrainos prezidentu, kuris pirmą kartą po Rusijos invazijos lankosi Jungtinėje Karalystėje ir tik antrą kartą vyko vizito į užsienį, rašo portalas „BBC“.

Apie Zelenskio kelionę į Didžiąją Britaniją iš anksto nebuvo pranešta saugumo sumetimais. Apie tai buvo paskelbta tik ryte.

V. Zelenskį į šalį atgabeno Karališkųjų oro pajėgų lėktuvas, kuris nusileido Stanstedo oro uoste. Prezidentas pirmiausia nuvyko į Dauningo gatvę, o paskui į Didžiosios Britanijos parlamentą.

Ten jis padėkojo Didžiajai Britanijai už jos lyderystę remiant Ukrainą.

Jis ypač paminėjo buvusį ministrą pirmininką Borisą Johnsoną, kuriam padėkojo už „tvirtą charakterį“ ir „bekompromisę paramą“.

„Laisvė nugalės“, – sakė Zelenskis. – „Ir Rusija pralaimės. Ši pergalė ilgam pakeis visą pasaulį.“

Zelenskis taip pat sakė, kad planuojamas susitikimas su karaliumi Karoliu III jam bus „išties ypatinga akimirka“.

„Jungtinėje Karalystėje karalius yra karinių oro pajėgų pilotas, o Ukrainoje šiandien kiekvienas karo lakūnas yra karalius“, – sakė jis.

V. Zelenskis, vilkintis jam būdingą rusvai žalsvos spalvos karinę aprangą, prie rūmų durų buvo pasitiktas karaliaus raitelio, pulkininko leitenanto Jonny Thompsono.

Karine uniforma apsirengęs pulkininkas leitenantas Thompsonas paspaudė Zelenskiui ranką, po to pristatė jį serui Clive’ui Aldertonui, pagrindiniam asmeniniam karaliaus ir karalienės konsortės sekretoriui, kuris pasitiko rūmų viduje.

Ukrainos prezidentas ir karalius Karolis III šypsojosi vienas kitam per istorinį susitikimą svarbiausioje rūmų salėje, kurioje sutinkami garbūs svečiai.

Buvo numatyta, kad susitikimas truks 45 minutes.

„Buvau susitikęs su Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos karaliumi Karoliu III. Pasveikinau jį su neseniai įvykusiu įžengimu į sostą ir palinkėjau taikos bei klestėjimo Didžiosios Britanijos žmonėms.

Man didelė garbė būti pirmuoju Ukrainos prezidentu per visą Ukrainos ir Didžiosios Britanijos santykių istoriją, kurį britų monarchas pagerbė audiencija.

Esu dėkingas Jo Didenybei už šiltą priėmimą ir paramą Ukrainos piliečiams, kurie Jungtinėje Karalystėje rado prieglobstį nuo karo“, – socialiniuose tinkluose po susitikimo rašė V. Zelenskis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer