Zelenskis atvyko į išvaduotą Chersoną

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį apsilankė išlaisvintame Chersono mieste, Rusijos pajėgoms pasitraukus iš strategiškai svarbaus uostamiesčio.

V. Zelenskio vizitas įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai Ukrainos kariai įžengė į miestą po Rusijos sprendimo atitraukti pajėgas iš Chersono srities administracinio centro.

„Mes judame į priekį“, – sakė prezidentas kariškiams, kurie stovėjo priešais administracijos pastatą pagrindinėje miesto aikštėje. Jį cituoja naujienų agentūros „Reuters“ ir „Unian“.

„Esame pasirengę taikai, taikai visai mūsų šaliai“, – pridūrė jis.

V. Zelenskis taip pat padėkojo NATO ir kitoms sąjungininkėms už paramą kare prieš Rusiją ir sakė, kad didelio mobilumo raketinės artilerijos sistemų HIMARS tiekimas iš JAV yra labai svarbus Kyjivui.

 

Ukrainos pajėgas kelyje į Chersoną pasitiko šypsenos, gėlės ir rusų paliktos minos

Ukrainos pajėgas, penktadienį judėjusias į šalies pietuose esantį Chersono miestą, pasitiko vietos žmonių šypsenos ir gėlės, taip pat atsitraukusios rusų kariuomenės paliktos minos.

„Matome malonius, besišypsančius veidus, gėles, siuvinėtus rankšluosčius; juos užsidedame ant savo transporto priemonių“, – sakė vieno karo medikų junginio, buvusio už 50 km nuo Chersono, vadas Andrijus Žolobas.

„Matome vaikus, atbėgančius mūsų pasitikti ir mus sveikinančius“, – sakė šis vyras iš vakarinio Lvivo miesto, prieš karą dirbęs ortopedu.

Ukrainos kariuomenė penktadienį paskelbė įžengusi į Chersoną, iš kurio atsitraukė rusų pajėgos. Šis srities centras Maskvos pajėgų buvo užimtas prieš devynis mėnesius, invazijos pradžioje.

A. Žolobas pripažino, kad srityje „turbūt yra kažkiek vietos žmonių“, apgailestaujančių dėl rusų atsitraukimo, bet pridūrė, jog džiaugiasi tokių nesutikęs.

Kitas ukrainiečių karys, ką tik įžengęs į Chersono miestą, naujienų agentūros AFP žurnalistui parodė artėjant prie miesto nufilmuotą medžiagą. Viename įraše jauna moteris šaukia „Šlovė Ukrainai!“ ir siunčia oro bučinius kariams.

Kitame įraše dešimtys civilių netoli Ukrainos vėliavos spalvomis papuoštos autobusų stotelės karių transporto priemonę pasitinka plojimais, gėlėmis ir šūksniais „Mūsų gelbėtojai!“.

„Taip yra  visur“, – sakė karys, dėl saugumo negalėjęs viešinti savo vardo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer