Zelenskis išskyrė Lietuvos pagalbą ir uždavė klausimą: Kur kiti tuo metu buvo?

Vizito į Europos šalis atvykęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis prabilo apie išskirtinį Lietuvos palaikymą dar prieš prasidedant karui, kai kitos Europos valstybės dar abejojo galimu Rusijos puolimu.

„Prieš pat invaziją susitikau su lietuviais, kurie mums ką tik buvo padovanoję „Stinger“ raketa. Jie turėjo teisę man sakyti, kad ruošiamasi puolimui, jie mums padėjo! Kur kiti (tuo metu) buvo?“ – „Le Figaro“ cituojamas Ukrainos prezidentas.

V. Zelenskis dažnai sulaukia klausimo, ar žinojo apie būsimą Rusijos puolimą, tačiau Ukrainos prezidentas nuolat akcentuoja, kad puolimo grėsmė vienaip ar kitaip reali buvo nuo pat 2014-ųjų.

Dar 2022-ųjų gegužės interviu „Time“ jis akcentavo, kad „niekas iki galo nežinojo, kas vyksta“.

„Niekas iki galo to nežinojo, (nežinojo) kas vyksta. Visa tai nėra teisybė, – tuomet V. Zelenskis paaiškino kalbas apie tai, kad Ukrainos valdžia galimai žinojo apie būsimą Rusijos puolimą, tačiau pasirinko neperspėti šalies gyventojų. – Kokius ten duomenis mums žvalgyba bebūtų pateikusi. Detalių iki galo niekas nežinojo… Mes ruošėmės įvairiems dalykams. Mes turėjome savo pasirengimą, o skirtingų valstybių skirtingose žvalgybose – savo. Ir savo perspėjimus. Daugiau detalių, negu mes žinojome, niekas neturėjo“.

Netikėtai į kelionę po Europą išvykęs V. Zelenskis jau antrą kartą nuo 2022-ųjų vasario 24-osios, kai prasidėjo Rusijos puolimas, paliko savo šalį. Gruodį jis buvo nuvykęs į Vašingtoną.

Trečiadienį Ukrainos vadovas lankėsi Londone, kuris karinės pagalbos srityje yra artimiausias Kyjivo sąjungininkas po Jungtinių Valstijų, o paskui netikėtai nuvyko į Paryžių, kur Eliziejaus rūmuose vakarieniavo su E. Macronu ir Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu.

V. Zelenskis paragino abu lyderius „kuo greičiau“ pristatyti jo šaliai naikintuvus, kad būtų atremtas Rusijos puolimas.

E. Macronas ir O. Scholzas pažadėjo toliau remti Ukrainą, taip pat ir karinėmis priemonėmis, „tiek, kiek reikės“, iki pergalės.

Prancūzijos prezidentas įteikė V. Zelenskiui Garbės legiono ordino Didįjį kryžių – aukščiausio lygmens apdovanojimą, kurį šios šalies prezidentas gali suteikti kitam valstybės vadovui.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer