Dingusio 15-mečio tėtį kankina nežinia: prakalbo, ko imsis

Šiandien – penktoji diena, kuomet yra ieškomas nuo šeštadienio dingęs vilnietis Mykolas Davidonis (15). Teigiama, kad vaikinas dingo išėjęs į draugo gimtadienį. Jaunuolio paieškose dalyvauja gausus būrys savanorių, narų ir kinologų su šunimis, taip pat keliami ir dronai. Nors atrasti jaunuolio daiktai suteikė vilties, tačiau paauglio rasti vis dar nepavyko.

Savanorių grupę koordinuojantis Mykolo tėtis Mindaugas Davidonis teigia, kad šįryt paieška bus ir toliau tęsiama. Sūnaus jis ieškos Vilniaus teritorijoje.

„Kiek galėsime, tiek koordinuosime paiešką, tačiau ne Kaune, o Vilniuje. Kauno rajone padeda ir ieško sudaryta Raudonojo kryžiaus komanda.

Toje dalyje aplink Kauną ir link jo dronai tikrai skraidys, o susirinkimo centro, manau, nedarysime nei mes, nei jie, nes tai užima brangų laiką. Tarsimės nuotoliu“, – ketvirtadienio rytą sakė jis.

Pasak M. Davidonio, į šiandienos paieškas ir toliau gali jungtis savanoriai. Jie turėtų kreiptis į grupę „Mykolo paieška“, kurioje pasiskirstoma teritorijomis.

Vakar paklaustas apie tyrimą, tėtis patvirtino, kad jis juda, tačiau kol kas neturi jokių naujų žinių, kuriomis galėtų pasidalinti su kitais.

„Juda, atmetamos versijos, bet, iš tikrųjų, su policija šiandien nebendravau. Žinau, kokius jie darbus darė teritorijos, aplinkos šukavimo, paieškos, bet apie versijas, kurias tiria kriminalistai, šiandien dar neturėjau galimybės paklausti, tad jų nežinau“, – trečiadienio vakarą kalbėjo M. Davidonis.

Visgi, šiandien vyras patvirtino, kad kontaktą su policijos pareigūnais ir tyrėjais jis turi nuolat: „Su jais (policija – aut. past.) kalbu visąlaik, bet kažko daugiau negavome. Kol kas neturiu, ką daugiau pasakyti ar papildyti.“

Vakar dienos žinia, kad policijos pareigūnams pavyko atrakinti rastą Mykolo telefoną, suteikė vilties.

Pasiteiravus, ar pavyko sulaukti daugiau naujienų dėl atrakinto sūnaus telefono ir informacijos joje, Mindaugas tikino, kad šiuo metu kol kas naujos žinios neturi.

Stengiasi išlikti ramus

Naujienų portalui tv3.lt vakar pasiteiravus M. Davidonio apie sūnaus dingimo versijas, vyras sakė, kad jų daugybė, tačiau stengiasi neprarasti šalto proto, kuris šioje situacijoje itin reikalingas.

„Daug versijų turiu visokių, bet nežinau. Nemėgstu spėlioti, man turi kalbėti faktai, o ne spėlionės.

Aš bandau viską sudėti į bendrą paveikslą, bet kažkokio tikslaus vaizdo aš nematau iš to, ką aš žinau. Ne apie viską ir galiu kalbėti“, – teigė 15-mečio tėtis.

Vyras buvo atviras – nors kai kurios versijos atrodo tarsi iš fantastikos srities, vos gavę informaciją skuba ją tikrinti ir nepraranda vilties – galbūt įvyks stebuklas.

Paklaustas, ar norėtų perduoti prašymą žmonėms, tėtis sakė neturintis, ko daugiau prašyti – savanoriškai Mykolo ieškoti padeda daugybė žmonių, o tai šeimai reiškia labai daug:

„Tiek prisideda žmonės, kad man sunku kažko daugiau ir prašyti… Bėga laikas, gal bus vis mažiau entuziazmo ir galbūt jis kažkada išvis gali baigtis, bet kol kas jo yra.

Net ir paprastas išėjimas prie upės, net ir mieste, nors ten jau daug kartų ieškota, yra prasmingas.“

Dingo išėjęs iš gimtadienio

Primename, kad Mykolas Davidonis dingo eidamas namo iš draugo gimtadienio.

Aiškėja, kad vaikinas šeštadienį, kiek po 16 val., išlipo Vilniaus centre, netoli Lukiškių aikštės esančioje Kražių stotelėje, ir ėjo palei upę Operos ir baleto teatro link.

Dar toliau, prie Žirmūnų tilto, buvo aptikti vaikinui priklausę daiktai. Po 18 val. dingęs vaikinas į skambučius neatsiliepė, o apie 21 val. jo telefonas jau buvo išjungtas – tikėtina, kad išsikrovė akumuliatorius.

Ragina netylėti

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad sekmadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasklido vilnietės pagalbos šauksmas padėti surasti jos 15-metį sūnų Mykolą Davidonį.

Tėvų labiausiai neramina kelios detalės – teigiama, kad paskutinio pokalbio su metu draugu 15-metis tarsi nesiorientavo, kur randasi.

Taip pat nerimą kelia ir žinia, kad prie Žirmūnų tilto buvo rasti jaunuolio daiktai – striukė ir kuprinė. Netoli tilto buvo rastas ir 15-mečio ausinių dėkliukas, ausinės, banko kortelė ir telefonas.

Dingusio jaunuolio mama Ieva Davidonienė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad šioje vietoje jis galėjo būti apie 4 valandas – nuo 16 iki 20 val.

„Toje vietoje yra kažkas atsitikę. Ir aš visos visuomenės prašau pagalbos, galbūt kažkas ten ėjo, matė. Dabar jau aiškėja, kad ten buvo daugiau jaunuolių. Galbūt iš tikrųjų čia atsitiko kažkoks įvykis, nusikaltimas, o ne nelaimingas atsitikimas.

Dabar reikia surasti, kas buvo šalia, kokie žmonės, kas vaikščiojo, kas galėjo matyti. <…> Bet kokia informacija yra labai svarbi“, – pasakojo paauglio mama.

Ji paragino visus mačiusius vaikiną ar turinčius naudingos informacijos skambinti numeriais  +37061216174 arba 112 ir pasidalinti žinia socialiniuose tinkluose.

I. Davidonienė taip pat apibūdino sūnaus išvaizdą: „Apsirengęs: tamsia mėlyna striuke, juodomis kelnėmis, mėlynais batais. Su savimi turėjo tamsiai žalios (khaki) spalvos kuprinę.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer