Zelenskis nuvyko į fronto liniją ir apdovanojo Ukrainos gynėjus

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis lankėsi Ukrainos kariuomenės pozicijose Dniepropetrovsko srityje. Vizito metu V. Zelenskis įteikė apdovanojimus Ukrainos kariams.

Tai pranešė prezidento spaudos tarnyba, rašo UNIAN.

V. Zelenskis Krivoj Rogo rajone taip pat surengė pasitarimą dėl padėties ir karinių dalinių būsenos regione.

„Fronto linijos pozicijos Dniepropetrovsko srityje. Kalbėjausi su mūsų gynėjais, įteikiau jiems apdovanojimus. Jų nuotaika ryžtinga, jų akyse – pasitikėjimas mūsų pergale. Ačiū už kovą už Ukrainos laisvę“, – savo „Telegram“ kanale rašė V. Zelenskis.

Dar birželio mėnesį V. Zelenskis įteikė valstybinius apdovanojimus 314 karių. Ukrainos gynėjai gavo apdovanojimus už tėvynės gynimą nuo Rusijos agresijos.

Zelenskis įvardijo sąlygas, ko reikia, kad karas Ukrainoje baigtųsi šiemet

Kiek anksčiau penktadienį V. Zelenskis pareiškė, kad tai, ar karas baigsis iki šių metų galo, priklausys nuo ukrainiečių, partnerių paramos ir nuo to, „kas yra viršuje“, rašo UNIAN.

Apie tai V. Zelenskis kalbėjo interviu CNN.

„Jei mūsų šalis bus vieninga tokia, kokia yra dabar, ir jei laiku iš mūsų partnerių ateis galingi ginklai, o sėkmė ir Dievas bus mūsų pusėje, tai iki šių metų pabaigos daug ką galėsime padaryti. Tikrai galime užbaigti karinį šio karo etapą. Nes jei būsime stiprūs, kaip sakiau, galime ateiti iki momento, kai Rusija turės sėsti prie derybų stalo“, – aiškino jis.

Anot jo, Rusija bus priversta pamatyti pasaulio susivienijimą dėl Ukrainos, Ukrainos stiprybę ir vienur ar kitur skinamas pergales.

„Jei taip atsitiks, tai bus labai stipri pozicija, iš kurios bus galima kalbėti. O kalbėjimas bet kuriuo atveju yra paskutinė, paskutinė karo stadija“, – sakė V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas taip pat teigė norintis, kad Kremliaus režimo lyderis Vladimiras Putinas suprastų, jog Ukrainos teritorijoje pradėjo kruviną karą.

„Norėčiau, kad jis suvoktų, kad jis tai padarė specialiai. Ir kad jis suvoktų, kad šiandien konkrečiai jis gali tai užbaigti“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Interviu metu Ukrainos prezidentas taip pat pabrėžė, kad kol kas Kremlius neatsisakė planų okupuoti Ukrainą ir pridūrė, kad Rusija jau kontroliuoja didžiąją dalį Ukrainos Luhansko srities.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer