Branduolinė Rusijos ataka Ukrainoje įmanoma, bet tuomet Jungtinės Valstijos atsakys – JAV atsargos generolas

Buvęs JAV sausumos pajėgų Europoje vadas generolas Benas Hodgesas pripažįsta, kad tebeegzistuoja rizika, jog Rusija Ukrainoje gali pasitelkti branduolinius ginklus. Tokiu atveju, jo teigimu, JAV negalės likti nuošalyje.

Komentuodamas prielaidą, kad „beviltiškai nusiteikęs Putinas“ surengs taktinį branduolinį smūgį Ukrainos teritorijoje, atsargos generolas pažymėjo, kad tokia rizika egzistuoja. Tačiau jis mano, kad ji mažai tikėtina.

„Tai neduotų tikro pranašumo mūšio lauke, JAV negalėtų tiesiog stovėti šalia ir į tai nereaguoti, ir aš nemanau, kad Putinas ar artimiausi jo patarėjai yra savižudžiai“, – „Twitter“ rašė B. Hodgesas.

Atsargos generolas taip pat paaiškino, kodėl Rusijai smogus branduoliniais ginklais Ukrainai JAV būtų svarbu sureaguoti.

„Jungtinės Valstijos atsakys į Rusijos branduolinio ginklo panaudojimą, nes Kinija, Šiaurės Korėja ir Iranas stebi. Jei mes nereaguosime, juos tik paskatinsime. Atsakymas nebūtinai bus branduolinis“, – pridūrė jis.

Sėkmingi ukrainiečių žingsniai

Pastarosiomis savaitėmis Ukraina vykdo sėkmingą kontrataką Pietų ir Rytų kryptimis, atsikovodama vis daugiau gyvenviečių.

Ukraina sekmadienį pareiškė, kad jos pajėgos, tęsdamos didelio masto kontrpuolimą šalies rytuose, stengiasi išvyti Rusijos karius iš gyvenviečių aplink strategiškai svarbų Iziumo miestą.

„Mūsų pajėgos įžengė į Kupjanską. Charkivo srityje tęsiasi gyvenviečių Kupjansko ir Iziumo apylinkėse išlaisvinimas“, – sakoma ukrainiečių kariuomenės pranešime, paskelbtame praėjus 200 dienų nuo Rusijos invazijos pradžios.

Kyjivo pajėgos teigia per kontrpuolimą atkovojusios jau mažiausiai 30 miestų ir kaimų rytinėje Charkivo srityje.

Sekmadienį Ukrainos kariuomenė pareiškė, kad pastarosiomis dienomis iš rusų buvo atkovota apie 2 tūkst. kvadratinių kilometrų teritorijos.

Rusija iš pradžių teigė, kad siunčia į Charkivo sritį pastiprinimą, tačiau šeštadienį Maskva paskelbė, kad atitraukia savo karius į piečiau esančią Donecko sritį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer