Žiniasklaida: JAV ruošia staigmeną Ukrainos nepriklausomybės dienos proga

Trečiadienį, Ukrainos nepriklausomybės dieną, JAV turėtų paskelbti apie rekordinį 3 mlrd. dolerių karinės pagalbos Ukrainai paketą, sako užsienio žiniasklaidos šaltiniai. Anot jų, šis paketas nuo ankstesnių skirsis tuo, kad sieks padėti Ukrainai stiprinti savo gynybinę poziciją vidutinės trukmės ir ilguoju laikotarpiu. Ankstesniais pagalbos paketais daugiausia dėmesio buvo skiriama neatidėliotiniems Ukrainos poreikiams.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

00:00 | Zelenskis: 2014 m. pasaulis nesugebėjo trenkti Rusijai į veidą, tai dabar darome mes

Rusijos sprendimas pulti ir siekti Ukrainos okupacijos rodo, kad Rusija niekada negalvojo apie dialogą su Ukraina, pareiškė šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Kaip rašo UNIAN, apie tai V. Zelenskis kalbėjo Krymo platformos konferencijos metu.

„Visų pirma, „po karo“ dar neatėjo. Kiekvienas turėtų tai suprasti. Dabar vyksta karas. Antra, viskas vyksta taip, kad apie derybas negali būti nė kalbos. Trečia, Rusijos skleidžiamas pasakymas, kad Ukraina „nenori taikos“, švelniai tariant, skamba juokingai“, – sakė jis.

V. Zelenskis pabrėžė, kad karo veiksmai vyksta tik vienos Ukrainos teritorijoje.

„Atvykstama yra pas mus ir Ukrainos piliečiai yra žudomi išimtinai. Ir Ukrainos piliečiai, gindami save, kovoja už savo gyvybes, o Rusija su savo kasdienėmis atakomis, prasiveržimais ir puolimais arba atsitraukimais visa tai lydi kruvinomis žudynėmis ir smurtu, sakydama mums visiems, kad nemato jokių derybų, išskyrus šias.

Ir mes paaiškiname, kad viskas, ką jie padarė, rodo, jog jie apskritai negalvoja apie jokį dialogą ir niekada apie jį negalvojo. Jie priėmė sprendimą okupuoti mūsų šalį“, – sakė V. Zelenskis.

„Viskas kaip 2014 m. Jie priėmė tokį sprendimą, ir pasaulis jiems nesudavė smūgio į veidą – na, nesudavė – jie judėjo toliau. O mes smogiame jiems į veidą“, – sakė V. Zelenskis.

Kiek anksčiau JAV karo studijų instituto analitikai teigė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nepakeitė savo planų okupuoti visą Ukrainą.

23:38 | JAV pareigūnas: Rusija stumia mus prie branduolinės katastrofos slenksčio

JAV ambasadoriaus prie JT pavaduotojas Richardas Millsas pareiškė, kad Rusija, naudodama Zaporižios atominę elektrinę kaip placdarmą karui, stumia „mus prie branduolinės katastrofos slenksčio“, rašo CNN.

„Šiuo metu, kai kalbame, Ukraina, kaimyninės valstybės, visa tarptautinė bendruomenė gyvena branduolinės katastrofos grėsmės akivaizdoje, ir žmonės, suprantama, yra išsigandę“, – teigė jis.

„Rusija sukūrė šią riziką ir tik ji gali ją išsklaidyti“, – kalbėjo pareigūnas.

Jis taip pat pakartojo JT generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso raginimą Rusijai nedelsiant nustatyti demilitarizuotą zoną elektrinės apylinkėse.

„Demilitarizuota zona leistų TATENA komandai atvykti į objektą, atlikti patikrinimą ir įvertinti saugą, saugumą bei apsaugos priemonių taikymą vykdomai branduolinės jėgainės veiklai“, –  sakė jis.

23:18 | „Blogiausias scenarijus“ jau praeityje, tačiau iškilo nauja grėsmė, sako Reznikovas

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas mano, kad blogiausias karo scenarijus jau yra praeityje.

Apie tai jis kalbėjo interviu CNN žurnalistui Samui Kiley.

Žurnalisto paklaustas, ar Rusijos karas prieš Ukraina krypsta į aklavietę, ministras pareiškė, kad Ukraina „blogiausią scenarijų“ jau paliko už nugaros.

„Esame visų mūšio laukų arba mūšio linijų stabilizavimo etape su nedideliu dalinių judėjimu, ir mes ten padarėme daug gerų atgrasymo priemonių“, – sakė jis.

O. Reznikovas taip pat teigė manantis, kad Ukraina, pradėdama kontrpuolimo kampaniją kita kryptimi, yra ant karo „naujo etapo“ slenksčio.

Ministro taip pat buvo paklausta apie „nuovargio sindromą“. Anot jo, tai Ukrainai yra viena iš didžiausių grėsmių.

„Man tai yra viena iš pagrindinių grėsmių, ir mes turime dirbti su šia grėsme, nes turime kalbėti kaip su jumis, bendrauti, prašyti žmonių, nebūkite ant to nuovargio. Nes tai mums labai, labai pavojinga“, – teigė jis.

22:58 | Sprogimai Charkive ir Mykolajive

UNIAN „Telegram“ kanale pranešė apie sprogimus Charkive ir Mykolajive. Daugiau informacijos kol kas nepateikiama.

22:45 | Macronas žada ilgalaikę paramą Ukrainai

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Macronas) antradienį pažadėjo, kad Europos Sąjunga „ilgą laiką“ rems Ukrainą, kovojančią su Rusijos karine invazija“.

Praėjus šešiems mėnesiams nuo konflikto pradžios „mūsų ryžtas nepasikeitė, ir esame pasiruošę išlaikyti šias pastangas ilgą laiką“, E. Macronas sakė savo vaizdo kreipimesi į Kyjive vykstančios konferencijos „Krymo platforma“ dalyvius.

„Ši tarptautinės tvarkos destabilizacija ir tolesni sutrikdymai humanitariniu lygiu, energetikos ir maisto prasme, yra Rusijos ir vien tik Rusijos pasirinkimo užpulti Ukrainą vasario 24 dieną pasekmė“, – tęsė jis.

„Su tuo susiduriant negali būti jokio silpnumo, jokios kompromiso dvasios, nes tai yra mūsų visų laisvės ir taikos visame pasaulyje klausimas“, – pabrėžė E. Macronas.

Ukrainos sąjungininkai Vakaruose parūpino Kyjivui milijardų eurų vertė karinės technikos ir amunicijos bei kitokios pagalbos, padėjusios ukrainiečių pajėgoms išvengti staigaus sutriuškinimo.

Visgi šios šalys stengėsi neįsitraukti į tiesioginį konfliktą su Rusijos pajėgomis, kurios dabar yra okupavusios dideles teritorijas Ukrainos rytuose ir pietuose.

22:28 | Dniepre apšaudyti namai

Dniepre Rusija apšaudė privačius namus, remdamasi miesto meru Borisu Filatovu praneša NEXTA.

Dnipro miestas yra visai netoli Zaporižios elektrinės. Ji pastarosiomis savaitėmis buvo apšaudoma.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer