Žuvo mergaitė, nusifilmavusi Olenos Zelenskos kalėdiniame sveikinime

Per cinišką Rusijos išpuolį vidurio Ukrainoje esančioje Vinycioje žuvo pirmosios Ukrainos ponios Olenos Zelenskos kalėdiniame vaizdo klipe nusifilmavusi mergaitė.

Apie tai O. Zelenska pranešė savo „Instagram“ paskyroje.

„Šiandien pasibaisėjome, kai pamatėme vaiko iš Vinycios, mergaitės, nuotrauką. Ir tada, skaitydama naujienas, sužinojau, kad pažįstu šią mergaitę. Žinojau… Mažoji Liza šiandien žuvo dėl Rusijos raketos. Nerašysiu visų žodžių, kuriuos norėčiau pasakyti tiems, kurie ją nužudė. Parašysiu apie ją.

Su šia nuostabia mergaite susipažinome filmuodami vaizdo įrašą Kalėdoms. Šviesus, švelnus, laimingas vaikas, kuris augo meilėje. Maža išdykėlė tuomet per pusvalandį spėjo dažais išpiešti ne tik save, savo šventinę suknelę, bet ir visus kitus vaikus, mane, operatorius ir režisierių…

Pažvelkite į ją, prašau. Verkiu kartu su jos artimaisiais“, – pasidalijusi vaizdo įrašu rašė O. Zelenska.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Rusija ciniškai teigia smogusi kariniam objektui

Po žiauraus išpuolio Vinycioje Rusija toliau pasižymi ciniškumu. Nepateikdama jokių įrodymų Rusijos gynybos ministerija penktadienį ciniškai pareiškė, kad ketvirtadienį surengtas smūgis vidurio Ukrainoje esančiai Vinyciai buvo nukreiptas į karinį taikinį.

Rusija aiškina, kad ataka ketvirtadienį smogė Ukrainos oro pajėgų vadovybės posėdžiui.

„Liepos 14 d. didelio tikslumo jūros bazės raketos „Kalibr“ pataikė į Vinycios miesto karininkų ramovės pastatą.

Smūgio metu šiame kariniame objekte vyko Ukrainos karinių oro pajėgų vadovybės susitikimas su užsienio ginkluotės tiekėjų atstovais, kuriame buvo svarstomi kitos lėktuvų ir ginkluotės partijos perdavimo Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, taip pat Ukrainos aviacijos laivyno remonto organizavimo klausimai. Dėl smūgio susitikimo dalyviai buvo sunaikinti“, – „The Guardian“ cituoja ministeriją.

Vis dėlto Ukraina pasmerkė Rusijos smūgį vidurio Ukrainai. Rusija į Vinycią paleido bent keturias raketas, dvi iš jų buvo numuštos. Likusios raketos smogė miesto centrui, viena iš raketų pataikė į pastatą, kuriame buvo įrengti biurai.

Penktadienio duomenimis, ataka pareikalavo 23 gyvybių, tarp žuvusiųjų yra trys vaikai. Ketverių metų mergaitės kūnas buvo identifikuotas, dar dviejų berniukų kūnai neatpažinti.

Ligoninėje gydoma daugiau nei 70 žmonių, apie pusės šimto būklė yra sunki. Dar kelios dešimtys žmonių yra laikomi dingusiais.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis Rusijos išpuolį Vinycioje pavadino „atviru teroro aktu“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer