23-ejų vaikinas mirė staiga sustojus širdžiai: šeima perspėja kitus

Nichola Parris nubraukė ašarą skaitydama Motinos dienos atviruką, kurį jos sūnus Danielis išrinko Holly, savo vaiko motinai. Bet tuo metu, kai atvirukas pasiekė adresatą, 23 metų Danielis mirė, kai darbe netikėtai sustojo jo širdis.

Savo draugams ir šeimai Danielis, elektrikas iš Heistingso, Jungtinės Karalystės, buvo sveiko žmogaus pavyzdys, kai praėjusių metų vasarį netikėtai susmuko darbe ir mirė, vos dieną prieš tai, kai dukrai Olivijai sukako 5 mėnesiai.

Nejautė jokių simptomų

Vaikino šeima negalėjo patikėti, kai jiems buvo pranešta, kad jį ištiko staigi širdinė mirtis, dėl kurios Jungtinėje Karalystėje kasdien miršta vidutiniškai du jaunesni nei 35 metų žmonės.

55 metų valstybės tarnautoja Nichola sakė: „Danielis buvo sūnus, kuriuo galėtų didžiuotis bet kuri mama. Aukštas, gražus, su gražia šypsena, malonus ir rūpestingas. Tikras švelnus milžinas.

Jis reguliariai lankė sporto salę ir mėgo žvejoti bei žaisti „PlayStation“. Mes tiesiog nematėme jokių ženklų, jo kažkas būtų blogai.“

Prieš mirtį Danielis pasakė mamai, kad jam sunku kvėpuoti, jis jaučia dusulį, ypač naktį, rašo miror.co.uk.

„Mūsų šeimoje daug žmonių serga astma, todėl užrašiau jį vizitui pas šeimos gydytoją. Dėl pandemijos jam buvo paskirta konsultacija telefonu, diagnozuota lengva astmos forma ir paskirti inhaliuojami vaistai.

Žvelgdami atgal dabar matome, kad tai galėjo būti pirmas anksčiau nediagnozuotos širdies ligos simptomas“, – pasakojo vaikino mama.

Tą dieną, kai mirė, Danielis, kaip įprasta, išėjo į darbą. „2021 m. vasario mėn. buvo pandemijos įkarštis, bet diena prasidėjo įprastai, jis išvyko į gyvenamąjį namą, kur įrenginėjo apšvietimą“, – sako Nichola.

„Netrukus po atvykimo jis susmuko. Namo savininkas iškvietė greitąją pagalbą ir pats pradėjo gaivinti. Mūsų vyresnysis sūnus Matthew yra policijos pareigūnas, dirbantis netoliese, tad išgirdęs, kad įvyko incidentas, susijęs su žmogumi, turinčiu tokią pačią pavardę, jis tuoj pat nuskubėjo ten.“

Įtaria retą sindromą

Deja, nepaisant ilgų namo savininko ir greitosios pagalbos tarnybos pastangų, Danieliui sustojo širdis ir jis mirė įvykio vietoje, šalia esant jo broliui.

„Dieną, kai mirė Danielis, mūsų širdys buvo sudaužytos. Jis atrodė sveikas. Vis dar nesuprantame, kodėl taip staigiai jo netekome. Mes jo labai ilgimės“, – graudinosi mama.

Ekspertai teigia, kad Danielis galėjo sirgti Brugada sindromu – reta, bet rimta liga, paveikiančia elektrinių signalų perdavimą per širdį. Tai gali sukelti pavojingai greitą širdies plakimą. Neįprastai greitas širdies plakimas, vadinamas aritmija, kai kuriais atvejais gali kelti pavojų gyvybei.

Sindromą dažniausiai sukelia paveldėtas netinkamas genas, jis dažniau pasireiškia vyrams. Daugelis žmonių, sergančių Brugada sindromu, neturi jokių simptomų ir nežino, kad serga.

Kiti gali susidurti su sąmonės netekimu, traukuliais, jausti krūtinės skausmą, dusulį ar galvos svaigimą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer