Istorinė akimirka: Kernavėje finišavo Karaliaus Mindaugo iššūkio dalyviai

Tai įvyko – Karaliaus Mindaugo iššūkio dalyviai pasiekė finišą! Daugiau nei 12 valandų irklavę žmonės išlipo į krantą Kernavėje, kur jų laukia šventei nusiteikusi minia. Iššūkio dalyviai atviri – tai buvo nelengvas išbandymas, bet nuostabi proga paminėti Valstybės dieną.

Beveik 600 dalyvių su 300 valčių šventinį žygį pradėjo liepos 6 d. 7 val. ryto. Numatytas maršrutas – 70 kilometrų, tačiau kelionės ilgį ir sudėtingumą lemia oro sąlygos ir Neries ypatumai: upės vagos, rėvos, srovės, akmenys.

Po visos dienos kelionės tvirtą žemę po kojomis pajutę iššūkio dalyviai dalijosi įspūdžiais.

„Fiziškai jaučiasi nuovargis, bet gražūs vaizdai. Lietuviškas oras šiek tiek išmaudė, bet po to sustojo, pradžiūvom ir irkluojant nesušalom“, – sakė ką tik finišavęs Marius.

Vyras kartą per metus susiruošia į panašius žygius su artimaisiais ir draugais. Šiemet kilo mintis savo jėgas išbandyti Karaliaus Mindaugo iššūkyje. Anot Mariaus, tai ne tik fizinės ištvermės išbandymas, bet ir puiki meditacija.

„Labai gerai pravalo mintis. Pabūni su savimi, su draugais. kas gali būti geriau?“ – teigė Marius.

Puikiai po plaukimo nusiteikusi Greta: „Patenkinti ištverme. Jau vienu metu norėjosi palūžti, bet neleidome sau to.“

Greta sakė norinti, kad tokios akcijos kartotųsi dažniau, juk šiais laikais, Ukrainos karo kontekste, ypač svarbu išlaikyti vienybę.

„Mes sudalyvavome, esame laimingi. Tikrai reikia daugiau tokių akcijų. Šiais laikais, kai karo debesis kabo ir virš mūsų, reikia kuo daugiau susivienijimo ir šventinės nuotaikos. Tegul mūsų Lietuva būna vieningesnė“, – mintimis po finišo dalijosi Greta.

Už kelių akimirkų su irklente parplaukė Edvinas. Naujienų portalas tv3.lt paklausė, kodėl jis pasirinko ne baidarę ir ne valtį – gal vyras sportuoja profesionaliai?

„Nutariau pabandyti, ko nebandęs – nuplaukti tokį ilgą atstumą [irklente]“, – komentavo Edvinas, kuris neretai leidžiasi į panašius, tik trumpesnius žygius.

„Buvo sunku, nes upė labai įvairi: yra seklumų, yra stiprių srovių. Bet tai fantastika“, – šyptelėjo Edvinas. Į klausimą, ar pasiliks šventiniame koncerte, vyras tik nusijuokė: kaupsime jėgas.

Nuo 19.30 val. Kernavėje iššūkio dalyvių ir miesto svečių lauks šventiniai Lietuvos istorijos apdovanojimai, į kuriuos pakvies Mindaugas Stasiulis ir Edmundas Jakilaitis.

Jų metu paaiškės, kas taps garsiausia visų laikų pora, laiką pralenkusia moterimi, praktiškiausia asmenybe, prašmatniausiu baliumi, gražiausia padėka Aukščiausiajam už istorines pergales ir svarbiausiu šūkiu šalies istorijoje.

Kas vertas nugalėti, išsakydami savo nuomonę naujienų portale tv3.lt, nusprendė šalies gyventojai.

Lietuvos istorijos apdovanojimai, kuriuos taip pat tiesiogiai transliuos TV3 televizija, bus palydėti gausaus žvaigždžių būrio. Savo pasirodymus žiūrovams ir Lietuvai scenoje skirs Monika Linkytė, Saulius Prūsaitis, Merūnas Vitulskis, Gabrielė Vilkickytė ir Ieva Narkutė.

21 valandą šalies gyventojai kviečiami tradiciniam „Tautiškos giesmės“ giedojimui, o iškart po to koncertą pratęs žinomiausi šalies atlikėjai.

Visus šventės dalyvius kviečiame dalintis užfiksuotomis akimirkomis savo socialiniuose tinkluose, pridedant grotažymes: #Liepos6 #KaraliausMindaugoIssukis #TV3.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer