Ukrainiečiai siaučia fronte – nauji vaizdai iš nuo rusų išvaduotų gyvenviečių

Ukrainos gynėjai vienas po kito šią savaitę vis gausiau dalinasi išvaduotų Ukrainos gyvenviečių vaizdais. Vaizdo įrašuose ir nuotraukose – į dangų kylančios Ukrainos vėliavos.

Naujausias toks vaizdo įrašas – iš Ukrainos gynėjų, kurie išlaisvino Chersono srities gyvenvietę Blahodativką, Ukrainos pietuose.

Taip pat vienoje iš „Telegram“ pasirodžiusių nuotraukų matyti, kad Ukrainos vėliava buvo iškelta ir prie administracijos pastato Ševčenkovėje, Charkivo srityje, šalies šiaurės rytuose.

Ševčenkovė – gyvenvietė Kupjansko rajone Charkive. Naujausioje savo ataskaitoje JAV Karo studijų instituto analitikai tvirtina, kad Ukrainos pajėgos, tikėtina, per artimiausias 72 val. išlaisvins Kupjanską. Tai reikštų esminį proveržį ukrainiečių kontratakoje.

„Ukrainos pajėgos, rugsėjo 8 dieną vykdžiusios kontrpuolimą Charkivo srityje, priartėjo per 20 kilometrų nuo pagrindinio Rusijos pajėgų centro Kupjanske.

Tikėtina, kad Ukrainos kariai per artimiausias 72 valandas užims Kupjanską, smarkiai sumenkindami, bet ne visiškai nutraukdami Rusijos antžeminius ryšius su Iziumu“, – rašoma naujausioje analitikų ataskaitoje.

Tiesa, kol kas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas dar nepatvirtino informacijos apie Ševčenkovės išvadavimą.

Kitas vaizdo įrašas, iš šią savaitę išvaduotos Balaklijos gyvenvietės visai netolo Charkivo. Jame matyti, kaip vietos gyventojai bučiniais ir apkabinimais pasitinka Ukrainos gynėjus.

Ukrainos kariuomenė ketvirtadienį pranešė, kad vykdydama kontrpuolimą prieš Maskvos pajėgas atkovojo daugiau kaip 20 miestų ir kaimų šiaurės rytinėje Charkivo srityje, taip pat – teritorijų rytiniame Donbase ir Ukrainos pietuose.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer