Istorinis įvykis: lietuviai per 3 dienas surinko 5 mln. eurų koviniam dronui „Bayraktar“

Šeštadienio vakarą lietuviai pasiekė išsikeltą tikslą – surinko 5 mln. eurų bepiločiam taktiniam lėktuvui „Bayraktar“, kuris nupirktas suderinus su Turkijos ir Lietuvos gynybos ministerijomis bus pristatytas Ukrainai. Idėjos autorius, visuomeninkas Andrius Tapinas praneša, kad 3 savaičių siekis įgyvendintas vos per 3 dienas.

„Dabar jau mes tikrai galime švęsti“, – tiesioginėje transliacijoje sakė A. Tapinas. Jis taip pat dėkojo visiems, kurie prisidėjo ir aukojo pinigus šiam tikslui.

Nors ir 5 mln. eurų suma pasiekta, žmonės aukoja pinigus ir toliau. Visuomenininko teigimu, dalis surinktos sumos gali būti skirta būtiniausių smulkesnių reikmių ukrainiečių kariams pirkimui – liemenėms ir kt.

„Laisvės TV“ surinktus pinigus žada pervesti Krašto apsaugos ministerijai, kurios atstovai kitą savaitę vyks į Turkiją derėtis ir pasirašyti ketinimų protokolo.

„Bayraktar TB2“ – tai Turkijoje gaminamas vidutinio nuotolio daugkartinio panaudojimo dronas, valdomas nuotoliniu būdu arba autonomiškai.Šis kovinis dronas prisidėjo Ukrainos mūšiuose prieš Rusiją – sunaikino ne vieną tanką, raketų paleidimo sistemas.

Primename, kad Ukraina jau daugiau nei tris mėnesius kovoja su į šalį įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis, tačiau susiduria su ginklų trūkumu ir ragina Vakarų šalis jų perduoti kuo daugiau.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer