Atslenka magnetinė audra: štai, ką būtina padaryti

Šeštadienį, liepos 8 dieną, užklups dar viena magnetinė audra. Nors ji vertinama kaip vidutinio stiprumo, kai kurie žmonės gali pajusti jos poveikį – kai kurie yra jautresni geomagnetinio lauko pokyčiams.

Kaip skelbia meteoagent.com, liepos 8 dieną prognozuojama 4 balų magnetinė audra. Tokio stiprumo audra vertinama kaip vidutinė, tačiau jautresni gali pajusti, kad prasčiau jaučiasi.

Nors mokslininkai vieningai nesutaria, koks iš tiesų magnetinių audrų poveikis, aišku viena – daugiau ar mažiau audros paveikia žmones, ypač sergančius tam tikromis ligomis ar turinčius psichikos sveikatos problemų.

Magnetinių audrų poveikis sveikatai

Anksčiau naujienų portalui tv3.lt Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Aplinkos ir darbo medicinos katedros docentas dr. Vidmantas Vaičiulis papasakojo apie magnetinių audrų poveikį sveikatai. 

Pasak jo, dažniausiai geomagnetinių audrų metu pastebimas poveikis centrinei nervų sistemai, sergantiems epilepsija gali padažnėti epilepsijos priepuoliai, gali pasireikšti migrenos priepuoliai.  

„Taip pat gali padidėti nervinė įtampa, dirglumas, susidarius tokioms aplinkybėms net ir smulkmena, į kurią anksčiau žmogus nesureaguodavo, gali išvesti iš kantrybės.  

Gali pasireikšti galvos svaigimas, miego sutrikimai taip pat labai dažni, kas vėlgi padidina irzlumo tikimybę. Būdingas ir nuovargis, kiti panašūs pojūčiai“, – teigė specialistas. 

Vyresnio amžiaus asmenims gali pasireikšti ar sustiprėti ir sąnarių skausmai. Moksliškai įrodyta ir tai, kad geomagnetinių audrų metu didėja insulto ir miokardo infarkto rizika:  

„Yra nustatyta, kad rizika patirti insultą geomagnetinių audrų metu, dieną prieš geomagnetines audras arba dieną po jų padidėja 19 proc. Labai panašiai ir su infarktais. Mūsų Lietuvoje atliktų tyrimų duomenys rodo apie 20 proc. didesnę riziką, pasaulinėje literatūroje nurodoma net iki 27 proc. didesnė rizika.“  

Dažniausi magnetinės audros simptomai 

Prasidėjus magnetinėms audroms, galite pajusti šiuos simptomus:

  • galvos svaigimas; 
  • galvos skausmas; 
  • pykinimas;  
  • aukštas kraujospūdis ir karščiavimas;  
  • stiprus silpnumas;  
  • didelis mieguistumas;  
  • raumenų ir sąnarių skausmas;  
  • dirglumas;  
  • lėtinių ligų paūmėjimas. 

Kaip apsisaugoti? 

Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių. 

1. Valgykite mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto. Vietoje jų rinkitės valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

2. Dažniau mankštinkitės arba bent jau daugiau vaikščiokite. Reguliariai vėdinkite savo kambarį.

3. Atsisakykite kavos, cigarečių ir alkoholio. Gerkite daugiau žolelių ir žaliosios arbatos.

4. Jei įmanoma, stenkitės mažiau stresuoti. Pašalinkite pagrindinius streso šaltinius savo gyvenime. Stenkitės eiti miegoti tuo pačiu paros metu.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer