19-metės mirtį sukėlė tamponas: sugniuždyta mama įspėja kitus

Niudžersyje gyvenanti mama – sugniuždyta. Jos 19-metė dukra mirė patyrusi toksinį šoko sindromą, kurį sukėlė tamponas. Dabar dukros netekusi moteris įspėja visas kitas merginas bei moteris.

Sugniuždyta mama pasakojo, kaip rankose laikė savo paauglę dukrą, jai mirštant nuo toksinio šoko sindromo (TŠS). Dabar moteris sako, kad visomis savo jėgomis siekia skleisti žinią apie šį sindromą ir įspėti kitas moteris.

Dawn Massabni sako, kad savo dukros neteko praėjus vos kelioms savaitėms po jos 19 gimtadienio. Mama teigia, kad dukrai visas gyvenimas buvo tik prieš akis:

„Žinojau, kad jai buvo mėnesinės, tai pastebėjau nešdama šiukšles. Tačiau mano dukra tamponus keitė taip, kaip priklauso.“

Staigi mirtis

Tą lemtingą dieną kartu su šeima jie visi išėjo pavakarieniauti, paminėti Maddy gimimo dieną. Nors atrodė, kad viskas yra gerai, tačiau netrukus dukra pasijuto prastai, rašoma thesun.co.uk. Atvykus atgal į namus Maddy ėmė vemti, viduriuoti bei karščiuoti:

„Maniau, kad ji apsinuodijo maistu. Rūpinausi dukra visą naktį, tačiau jai negerėjo. Tačiau net ir tada pernelyg nesijaudinau, kadangi ji buvo stipri, sveika mergina.“

Galiausiai Maddy būklė negerėjo ir praėjus vos kelioms dienoms jos būklė tapo kritinė. Mama pasakojo, kad ji visai nebegalėjo pajudėti, vaikščioti.

„Toksinio šoko sindromas sunaikina organizmą per kelias dienas – būtent tai nutiko mano dukrai. Nedelsiant  iškviečiau greitąją pagalbą, kurie dar bandė Maddy gaivinti, bet ši visai prarado sąmonę. Laikiau ją apkabinusi ir kartojau – nepalik manęs, aš tave myliu. Ji mirė man ant rankų, savo lovoje. Buvo siaubinga“, – pasakoja mama.

Kiek vėliau Dawn sužinojo, kad dukros organai jau visiškai nebefunkcionavo. Kurį laiką Maddy buvo prijungta prie gyvybę palaikančių aparatų, tačiau mama sako priėmusi sprendimą juos atjungti.

Dawn atvira – toks sprendimas buvo vienas baisiausių ir sudėtingiausių jos gyvenime, tačiau ji suprato, kad nebus kito pasirinkimo, kadangi kad ir kiek medikai stengėsi, Maddy gyvybės nebebuvo įmanoma išgelbėti.

Maddy mirties tyrimas parodė, kad toksinį šoką jai sukėlė tamponas. Toksinio šoko sindromą dažniausiai sukelia stafilokoko ar streptokoko bakterijos. Teigiama, kad tamponai yra puiki terpė veistis šioms bakterijoms.  

Moteris dukros atminimui įsteigė labdaringą organizaciją, kurios tikslas – raginti valdžią įteisinti pokyčius ir informuoti apie šalutinius tamponų poveikius, nes toks paprastas dalykas, kaip intymios higienos priemonė, gali net pražudyti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer