Ukrainietis per vieną dieną neteko 7 artimųjų, įskaitant dukrą

Ukrainietis Vitalijus Perehonas gyvena ir dirba su vaikais Kyjive: moko žaisti futbolą ir organizuoja ekskursijas į planetariumą. 2022-ųjų kovą į jo šeimos namą Iziume pataikė rusų bomba. Žuvo mama, dukra Jelizaveta, teta, brolis ir jo žmona, bei du jų vaikai.

Kol Iziumas buvo okupuotas Rusijos pajėgų, žuvusiųjų kūnus teko palaidoti kapinėse miške. Daugiau nei metus V. Perehonas negalėjo perlaidoti savo artimųjų. Dabar, kai pavyko tai padaryti, vyro teigimu, emocinių jėgų faktiškai nebeliko.

Televizijai „24 kanal“ vyras pasakojo, kad iš jo faktiškai per akimirką buvo atimta viskas, ką turėjo. Iš giminės namo Iziume liko griuvėsiai, žuvo jo 19-metė dukra, visa brolio šeima.

„Aš radau Iziumo miesto vadovo pavaduotojo Volodymyro Macokino kontaktus. Su juo aptarėme ką daryti toliau. Išlikusius Lizo, Sašos ir Arinos kūnus spėjo išvežti į dešinįjį Iziumo krantą, į morgą. Brolio Serhejaus su sūnumi Artiomu liekanas rinko patys. Ieškojo po griuvėsiais, rinko gabalais nuo medžių. Saugojo juos kibire rūsyje“, – praėjusių metų kovo mėnesio įvykius prisiminė V. Perehonas.

Vėliau tai, ką surinko artimieji palaidojo stichiškai suformuotose kapinėse pamiškėje.

Dėl užtrukusių kūnų atpažinimo darbų vyrui artimuosius palaidoti pavyko tik praėjus daugiau nei metams.

„Kai laikrodis sustoja, taip ir man viskas sustojo. Gyveni prisiminimais. Patys patys patys artimiausi man žmonės – jų nebėra su manimi ir nebebus niekada.

Pusantrų metų tu laukti, kad kas nors tau paskambins. Anksčiau iš mamos išgirsdavau: „Sūneli, kaip reikalai?“ Brolis skambino: „Kaip tu ten, broleli?“ Dukra skambindavo: „Tėtuk!“ Giminaičiai skambino „Dėde Vitalikai!“ Jau daugiau nei metus aš to negirdžiu“, – portale „Zerkalo“ cituojamas tragediją išgyvenusio vyro monologas.

Vyras prisipažino, kad neleido dukrai išvykti į Lenkiją, nes baiminosi, kad civilių koloną sušaudys rusai.

„Savo žūties išvakarėse ji skambina ir sako: „Tėti, mano geriausia draugė su mama išvyksta į Lenkiją“. Aš sakau: „Ne, tu nevažiuosi. Man ramiau bus, jeigu tu pabūsi su močiute“. Aš juk girdėjau, kas Bučoje vyko, kuomet sušaudydavo kolonas su vaikais. Šito aš sau neatleisiu niekada. Aš turbūt kas valandą apie tai galvoju. Šis skausmas išliks su manimi visada. Aš galėjau išsaugoti dukrai gyvybę, išleisdamas ją“, – savo širdgėla dalijosi vyras.

Naktį į 2022-ųjų kovo 3-ąją Rusijos bombonešiai atakavo Iziumą. Ant miesto buvo numestos trys aviacinės bombos, dvi iš jų pataikė į civilių gyvenamuosius namus, o trečioji – į vakarinę mokyklą, kurioje dar nuo 2014-ųjų savo bazę buvo įsirengusios Ukrainos kariuomenės pajėgos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer