Mamą palaidojęs 18-metis ukrainietis ryžosi kilniam poelgiui: vertas didžiausios pagarbos

18-metis ukrainietis tapo savo keturių brolių ir seserų globėju po to, kai tragiškai žuvo jų motina. Viačeslavas Jalovas iš Verchonoretsko kaimo Donecko srityje priėmė sprendimą prižiūrėti savo brolius ir seserius, net evakuoti juos iš savo namų.

Jo broliai ir seserys –  11 metų Nicole, aštuonerių Olivia uir du broliai – 16 metų Danielis bei 10-metis Timūras. Dabar šeima apsigyveno Lvive – Vakarų Ukrainos mieste, kuris iki šiol buvo mažiau bombarduojamas nei kiti miestai.

Negalėjo tinkamai atsisveikinti

Viačeslavas savo broliams ir seserims rado mokyklą, kurioje jie galėtų mokytis ir pasirūpino, kad jie visi turėtų maisto ir drabužių, nes viskas buvo sugriauta ir prarasta per žiaurų bombardavimą. Jo metu jie neteko ir savo mamos.

Kalbėdamas apie dieną, kai mirė jo motina Maina (37), Viačeslavas sakė, kad šeima buvo ką tik grįžusi namo, kai staiga nukrito du dideli sviediniai, sprogę vos už kelių metrų nuo jų, rašo mirror.co.uk.

Jis sakė: „Antrasis sviedinys buvo baisiausias, jis buvo kurtinantis. Kai atsimerkiau, pamačiau mamą gulinčią ant šono. Priėjau prie jos ir bandžiau pakelti, o ji tik pasakė: „Man viskas gerai“. Bet po to, prabėgus nedaug laiko, ji mirė.“

Jis sakė, kad jie neprarado vilties, tvarstė jos žaizdas ir bandė ją gaivinti, tačiau nepaisant to, kad į pagalbą atskubėjo kiti žmonės, nieko nebebuvo galima padaryti.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino pajėgoms tęsiant apšaudymus ir bombardavimus, broliai ir seserys negalėjo surengti normalių laidotuvių ir turėjo palaidoti savo mamą bombos išmuštame krateryje. Jie tikisi vieną dieną gražiai ją palaidoti.

Kai jie pabėgo iš gimtojo miesto, jiems pavyko gauti du kambarius nakvynės namuose, o vietos valdžia pažadėjo jiems suteikti namus ir pagalbą, kad visi galėtų mokytis, ne tik jauniausieji.

Viačeslavas sakė: „Kitų giminaičių mes neturime. Noriu jiems padovanoti vaikystę ir žinau, kad man pavyks.“

Jis pridūrė, kad neatsisakys svajonės tapti gydytoju. Danielis nori dirbti IT srityje, Timūras – prokuroru, Olivia svajoja būti teisėja, o Nicole – advokate.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer