Paviešintas rusų partizanų manifestas – siekia sunaikinti Putiną ir jo režimą: „Tegyvuoja laisva Rusija!“

Rusų partizanų grupuotė, pasivadinusi Nacionaline respublikine armija (NRA), sekmadienį, rugpjūčio 21-ąją, pareiškė palaikymą visureigio sprogimui, kurio metu žuvo Darja Dugina, Vladimiro Putino sąjungininko Aleksandro Dugino dukra. Grupuotė taip pat paviešino ir manifestą, kuriame V. Putiną pavadino uzurpatoriumi ir patikino, kad jų tikslas yra sustabdyti pačios Rusijos ir jos kaimyninių valstybių destrukciją.

Telegram“ kanalo „Rospartizan“ įrašuose, kuriuose taip yra ir ne vienas vaizdelis iš sprogimo vietos, NRA apkaltino Duginą, Kremliaus ideologo A. Dugino dukterį, propagandos skleidimu ir lėšų rinkimu Rusijos kariuomenei.

„Nuo pat karo Ukrainoje pradžios politologė Darja Platomova (Dugina), kaip ir jos tėvas, palaikė Kremlių, skleidė propagandą ir rinko pinigus rusų okupantų armijai, ji taip pat sulaukė ir tarptautinių sankcijų. <...> Bet už šiuos poelgius kiekvienam bus atlyginta – šlovė partizanams!“, – rašoma įrašuose.

D. Dugina sulaukė JAV ir Jungtinės Karalystės sankcijų už galimą dalyvavimą Kremliaus remiamose dezinformacijos kampanijose, susijusiose su Rusijos invazija į Ukrainą, taip pat už kišimasį į rinkimus Vakarų šalyse.

Buvęs Rusijos Dūmos narys Ilja Ponomariovas, kuris turėjo išvykti iš Rusijos dėl antikremliškų pasisakymų, teigia, jog už A. Dugino dukters Darjos vairuojamo visureigio susprogdinimą gali būti atsakingi Rusijos partizanai.

Kalbėdamas Kyjive, kur šiuo metu gyvena, I. Ponomariovas svarstė, jog visureigį galėjo susprogdinti NRA – pogrindyje Rusijoje veikianti grupuotė, kurios tikslas yra nuversti Vladimiro Putino režimą. Jis incidentą apibūdino, kaip „naują Rusijos pasipriešinimo putinizmui puslapį“.

„Telegram“ kanale „Rospartizan“ paviešino ir savo manifestą, o jį YouTube kanale „Utro Fevralya“ perskaitė I. Ponomariovas.

Pateikiame visą NRA manifesto tekstą:

„Nacionalinės respublikinės armijos kreipimasis. 2022-08-21

Mes, rusų aktyvistai, kariai ir politikai, dabar partizanai ir NRA kovotojai, užkertame kelią karo kurstytojams, vagims ir rusų piliečių engėjams. Mes skelbiame prezidentą Putiną uzurpatoriumi ir karo nusikaltėliu, kuris pakeitė Konstituciją, pradėjo brolžudišką karą tarp slavų tautų ir pasiuntė rusų karius į beprasmišką mirtį.

Vieniems skurdas ir karstai, kitiems rūmai – jo politikos esmė. Manome, kad balso teisės netekę žmonės turi teisę maištauti prieš tironus. Putiną mes nušalinsime ir sunaikinsime!

Mūsų tikslas – sustabdyti Rusijos ir jos kaimynių naikinimą, sustabdyti saujelės Kremliaus verslininkų, kurie siurbė mūsų žmonių turtus ir šiandien nusikalsta šalies viduje ir už jos ribų, veiklą.

Rusijos Federacijos Vyriausybės ir regionų administracijų pareigūnus skelbiame uzurpatoriaus bendrininkais – tuos, kurie neatsisakys savo įgaliojimų, mes sunaikinsime.

Skelbiame verslininkus, kurie uždirba iš korupcijos ir ryšių su pareigūnais – tėvynės išdavikais ir uzurpatoriaus bendrininkais. Tų, kurie neatgailauja ir viešai nekalba prieš šią valdžią ir jos karą, nuosavybė ir jie patys bus sunaikinti.

Jėgos struktūrų darbuotojus skelbiame uzurpatoriaus bendrininkais. Tuos, kurie nesudės ginklų ir nenusiims antpečių, sunaikinsime.

Karinius krovinius ir tų, kurie uždirba iš karo ir padeda finansiškai, krovinius deklaruojame teisėtais taikiniais, kuriuos sunaikinsime.

Prisimename Rusijos daugiabučių bombardavimus, kurie atvedė Putiną į valdžią. Žinome, kad režimas nesustos ties nė vienu nusikaltimu. Ir pareiškiame: veiksmus atliksime tik prieš atsakingus asmenis. Nepulsime civilinių objektų ir civilių, o jei Putino saugumo pajėgos ims vykdyti provokacijas ir aukas priskirs mums – netikėkite!

Kviečiame Rusijos kariuomenės karius liautis šaudyti į mūsų brolius iš kitų šalių – Gruzijos, Sirijos ir kt.

Kviečiame visus rusus stoti į mūsų gretas ir vietoj Putino valdžios suniekintos trispalvės iškelti naujosios Rusijos baltą mėlyną baltą vėliavą.

Kviečiame tuos, kurie pasiruošę kovoti, sekti mūsų pavyzdžiu ir nuversti šį nežmonišką, veidmainišką ir prieš žmones nukreiptą režimą!

Manome, kad nepriimtina, jog rusai visame pasaulyje pradedami šmeižti dėl karo nusikaltimų, kuriuos įvykdo tie, kurie neturi nei tautybės, nei tėvynės, myli tik pinigus ir valdžią.

Pasaulis nėra Rusijos priešas ir Rusija nėra žmonijos priešas, ir mes tai įrodysime darbais.

Mes suteiksime apsaugą visiems, kurie atsilieps į mūsų kvietimą.

Visi, kurie vykdo mūsų programą iki santvarkos pasikeitimo, yra atleisti nuo atsakomybės pagal uzurpatoriaus įstatymus.

Po mūsų pergalės nedelsdami paleisime visus neteisėtai Putino valdžios nuteistuosius.

Suteiksime laisvę visoms Rusijoje gyvenančioms tautoms ir kursime naują visuomenę – visuomenę be oligarchų, be korupcijos, be valdininkų savivalės, be žeminančio skurdo.

Visuomenė, kurioje kiekvienas yra apdovanotas pagal savo darbą. Visuomenė be karų ir smurto.

Visuomenė, kurioje valdžia priklausys žmonėms, kurioje piliečiai patys rinksis lyderius ir patys tvarkys savo miestų ir kaimų gyvenimą.

Visuomenė, kurioje valdantieji negalės paaukoti žmonių gyvybės dėl savo didybės, o galvos apie švietimą, mediciną ir mokslo pažangą.

Visuomenė, kurioje visi didžiuotųsi, kad gimė Rusijos teritorijoje ir norės joje gyventi!

Tegyvuoja laisva Rusija!

Kad ir kur būtumėte – kovokite kaip mes, kovokite su mumis, kovokite geriau nei mes!

Išvalykime savo Tėvynę nuo purvo! Pergalė bus mūsų!“

Primename, kad sprogimas, kurio metu žuvo Rusijos ultranacionalisto A. Dugino dukra Darja Dugina, įvyko apie 21.30 val. vietos laiku netoli Maskvos. D. Dugina buvo politologė ir žurnalistė, ne kartą išsakė pritarimą tėvo pažiūroms. Pats A. Duginas yra laikomas artimu Vladimiro Putino sąjungininku ir bendraminčiu, ultranacionalistu, jo mintys ir darbai galėjo nutiesti kelią kelią Rusijos invazijai į Ukrainą.

Darja kartu su tėvu šeštadienį dalyvavo kultūriniame festivalyje „Tradicijos“, kur abu skaitė paskaitą. Jie abu turėjo palikti renginį kartu, bet, kaip teigė draugai, netikėtai nusprendė grįžti atskirai. Po penkių minučių D. Duginos vairuojamas „Toyota Land Cruiser“ sprogo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer