Baisi nelaimė Kuboje: trenkus žaibui sprogo degalų talpykla, 17 ugniagesių dingo be žinios

Baisi nelaimė Kuboje – po žaibo smūgio sprogus degalų talpyklai, kilo milžiniškas gaisras. O jis sukėlė ir antrosios degalų saugyklos sprogimą. Per šią nelaimę vienas žmogus žuvo, dar 121 buvo sužeistas. Be žinios dingo ir 17 ugniagesių, bandžiusių nuslopinti ugnį.

Kuboje po žaibo smūgio į degalų talpyklą – milžiniškas sprogimas. O po jo kilo didžiulis gaisras, kuris nusinešė mažiausiai vieno žmogaus gyvybę. Ugnis per keletą valandų išplito ir į antrą degalų saugyklą, o tai sukėlė antrąjį sprogimą.

Dar 121 žmogus per gaisrą buvo sužeistas. Tarp jų – ir Kubos energetikos ministras Livanas Arontė. Žmones su smarkiais nudegimais medikai kuo skubiau veža į ligoninę. Arčiausiai nelaimės vietos buvę 17 ugniagesių gelbėtojų dingo be žinios – artimiesiems lieka tikėtis, kad jie atsiras gyvi. Deja, tačiau bent kol kas gaisrą bandantys užgesinti ugniagesiai į patalpas įeiti ir ieškoti savo kolegų kol kas negali.

Milžiniški juodų dūmų debesys matyti net iš keliolikos kilometrų.

„Vakar apie 8 valandą vakaro išgirdau sprogimą. Šiandien 5 ryto – dar vieną. Jis buvo toks stiprus, kad apšvietė viską aplinkui.“, – sako vietinis gyventojas Alfredo Gonzalez.

Kubos valdžia skelbia, kad šalyje tokio masto gaisro dar nėra buvę, o kol jį pavyks užgesinti, gali prireikti ir kelių dienų.

Tad Kuba prašo draugiškų šalių pagalbos gesinant šį gaisrą – atsiųsti savo pajėgas jau pasisiūlė Meksika, Venesuela, Rusija, Nikaragva, Argentina ir Čilė. Taip pat leidimą padėti savo ugniagesiams davė ir Jungtinės Valstijos, nors jau šešis dešimtmečius šiai komunistinei šaliai taiko sankcijas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer