Borisas Johnsonas ragina Ukrainai duoti dar ginklų: „Dieve mano, jie parodė, kad turi įgūdžių ir drąsos“

Netylant įspėjimams, kad Putinas ir vėl gali pulti Kyjivą, ketvirtadienį jame prasideda dvi dienas truksiantis Europos viršūnių susitikimas. Į Ukrainos sostinę renkasi didžiausia Europos politikų delegacija nuo karo pradžios. Tai – simbolinis būdas parodyti, kad Rusijos niekas nebijo ir kad toliau rems Ukrainą.

Savo ruožtu Lavrovui prieš propagandistų kameras aiškinant, kaip jis nori taikos, Rusija griauna Kramatorską – raketomis apšaudo gyvenamuosius rajonus: žuvo mažiausiai trys žmonės, dešimtys sužeistų.

Dar vienas Rusijos karo nusikaltimų įrodymas – Kramatorsko centras ir jame esantys daugiabučiai, tiksliau, iš jų telikusi milžiniška griuvėsių krūva.

Naktį į Kramatorską, esantį už pusšimčio kilometrų nuo Bachmuto, atskriejo okupantų raketa „Iskander“ ir sudrebino mažiausiai aštuonis daugiabučius – vieni sulyginti su žeme, kiti smarkiai apgadinti.

Nufilmuota, kaip po smūgio atrodo ukrainiečio Viktoro butas. Apimtas sielvarto dėl prarastų namų, jis ieško vienintelės paguodos – savo augintinės.

„Ten mano katė. Norėtųsi rasti. Gal rasiu. Nežinau. Tai man dabar svarbiausia“, – kalba Viktoras.

Okupantai ten pražudė mažiausiai tris žmones. Gelbėjimo darbai tęsėsi visą naktį. Vyksta ir dabar. Gelbėtojai mano, kad po griuvėsiais vis dar gali būti gyvųjų. O ligoninėje medikai kovoja dėl 20-ies sužalotų žmonių gyvybės. Dviejų būklė kritinė.

„Buvo smūgis, pajutau skausmą ir viskas. Tamsa“, – pasakoja Natalija.

Beje, dar dvi raketas okupantai į Kramatorską paleido šiandien. Sužalojo dar mažiausiai penkis žmones. Pagalbą jiems teikte tenka tiesiog gatvėje. Po kruvinų išpuolių šiandien pasauliui meluoja prieš savo propagandistų kameras sėdintis Sergėjus Lavrovas.

„Aš už taiką vienareikšmiškai. Aš už taiką. Nepamenu, kas sakė: „Jei nori taikos, ruoškis karui“. Aš nesutinku su šia filosofija“, – tvirtian S. Lavrovas.

Ir, kaip tapo įprasta, dėl visko S. Lavrovas kaltina Vakarus.

„Prasidėjo viskas nuo kažkokių šalmų Ukrainos kariams. Vėliau atsirado šaunamieji ginklai. Dabar visi kalba apie lėktuvus. Mes matome, kaip prieš mus kariauja visas NATO. Ir bet kokie žodžiai, bet kokie paistalai apie tai, kad mes nekariaujame, tik apginkluojame, tai juokinga“, – kalba S. Lavrovas.

O Kyjive prasidėjo simbolinis, dviejų dienų Europos viršūnių susitikimas. Į Ukrainą atvyko didžiausia nuo karo pradžios įtakingų politikų delegacija su Ursula von der Leyen priešakyje. Ir visa tai netylant kalboms, kad karo metinių proga Rusija ir vėl mėgins pulti Kyjivą.

„Mūsų buvimas Kyjive šiandien siunčia labai aiškų signalą: visa Europos Sąjunga su Ukraina ilgam ir mes ginsime Ukrainą kaip ginsame pagrindines teises ir pagarbą tarptautinei teisei“, – teigia Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Lyderių vizitas kariaujančioje Ukrainoje – ženklas Rusijai, kad jos grasinimų niekas nebijo. O į susitikimų darbotvarkę įtraukti ir karinės bei finansinės paramos, Ukrainos atstatymo, narystės Bendrijoje ir kiti svarbūs klausimai. Tarp atvykusiųjų ir eurokomisaras Virginijus Sinkevičius.

Tuo metu nepamainomas Ukrainos rėmėjas Borisas Johnsonas Vašingtone ragina pasaulio lyderius Ukrainai perduoti kuo daugiau ginkluotės.

„Duokite jiems toliašaudės artilerijos sistemų, tankų, lėktuvų, nes jie turi planą. Jie žino, ką turi daryti. Ir, Dieve mano, jie parodė, kad turi įgūdžių ir drąsos“, – sako B. Johnsonas.

Ir kuo greičiau.

„Padarykime tai dabar ir nebeatidėliokime“, – tvirtina B. Johnsonas.

Ukrainoje atleidžia korumpuotus pareigūnus

O kol Rusija Stalingrado mūšio metinių proga Volgograde ir kituose miestuose atidengia naujus monumentus Stalinui, Ukraina švarinasi nuo sovietinio palikimo korupcijos. Pareigūnai jau surengė kratas mokesčių inspekcijos biuruose, buvusio vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo ir su politikais susijusio oligarcho Ihorio Kolomoiskio namuose.

Jau atleista visa Muitinės vadovybė, trims Ukrainos gynybos ministerijos pareigūnams pareikšti įtarimai dėl įtartinų pirkimų kariuomenei, sulaikyti Migracijos departamento vadai, susiję su prostitucija. Ir, anot V. Zelenskio, tai tik pradžia.

„Permainų bus tiek, kiek reikės, kad pagaliau žmonės nesusiteptų savo pareigose“, – sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Savo ruožtu Norvegijoje ukrainiečių diasporos nepasitenkinimas. Jie reikalauja nesuteikti prieglobsčio rusui. Andrejus Medvedevas buvo „Wagner“ būrio vadas. Vyras tvirtina, kad neapsikentęs žiaurumų ir vadovybės elgesio, jis pabėgo iš mūšio lauko Ukrainoje.

„Mačiau situaciją, kai „Wagner“ saugumo tarnyba atvedė du naujokus, kurie atsisakė kautis. Sakė, kad jie išdavikai, bailiai ir viešai nužudė, sušaudė“, – kalba buvęs „Wagner“ kovotojas Andrejus Medvedevas.

26-erių Andrejus iš „Wagner“ gretų pasitraukė rudenį, sausį pateko į Norvegiją ir dabar viešai pasakoja apie žudikiškus „Wagner“ metodus.

„Daugelis mane laiko niekšu, nusikaltėliu, žmogžudžiu. Pirmiausia, noriu dar ir dar kartą atsiprašyti“, – kalba A. Medvedevas.

Buvęs „Wagner samdinys sako, kad į Rusiją grįžti negali, nes jis ten bus nužudytas ir tvirtina saugus nesijaučiantis ir Norvegijoje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer