Lavrovas: Rusijos tikslai Ukrainoje išsiplėtė, dabar jau neapsiribos tik Donbasu

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Ukraina yra „verčiama vis rizikingiau naudoti vakarietišką ginkluotę“, o Rusijos strateginiai tikslai taip pat pasikeitė – „dabar jau nebeapsiribosime Donbasu“.

„Geografinės spec. operacijos (taip Rusijoje vadinamas karas prieš Ukrainą, – red. past.) užduotys pasikeitė. Dabar tai jau nėra tik DLR ir LLR, tačiau ir eilė kitų teritorijų“, – „Readovka“ cituojamas jis.

Rusijos užsienio reikalų ministro teigimu, šios „geografinės ribos“ pasistūmės dar toliau, jeigu Kyjivas gaus tolimojo nuotolio Vakarų ginkluotės.

Jis taip pat pareiškė, kad Ukraina yra „faktiškai sulaikoma nuo konstruktyvių plataus masto konflikto sprendimo žingsnių“.

„Juos (ukrainiečius, – red. past.) faktiškai sulaiko nuo bet kokių konkstruktyvių žingsnių, ne tik pumpuoja ginkluotę, o verčia tą ginkluotę naudoti vis labiau rizikingai. Tie visi ten sėdintys instruktoriai ir specialistai, aptarnaujantys visas tas HIMARS sistemas ir panašiai…“ – UNIAN cituojamas S. Lavrovas.

Sėkmingas HIMARS panaudojimas Ukrainoje
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstų vasario 24-osios rytą įsiveržė į Ukrainą nepaskelbdama karo. Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus Ukrainoje pavadino „specialia operacija“, tariamai nukreipta į Ukrainos „demilitarizavimą“ ir „denacifikavimą“.

Okupantai apšaudė karinius ir civilinės infrastruktūros objektus, žuvo tūkstančiai žmonių, suniokoti ištisi miestai. Vien Mariupolyje, Donecko srityje, dėl karo veiksmų žuvo daugiau nei 20 tūkst., rašoma UNIAN.

Vakarų šalys nusprendė padėti Ukrainai kovoje su Rusijos Federacija. JAV perdavė raketų paleidimo sistemas „HIMARS MLRS“ Ukrainai, o vėliau paskelbė apie naujus šios ginkluotės pristatymus. Ukraina iš Vokietijos nusipirko 2900 prieštankinių ginklų „RGW 90 Matador“.

Vakarų valstybės taip pat nubaudė Rusijos Federaciją už įsiveržimą į Ukrainą naujomis sankcijomis. Liepą Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad sankcijos Rusijos Federacijai nebus atšauktos, jei taika bus pasirašyta jos nustatytomis sąlygomis.

Pastarąją savaitę Ukraina gautomis HIMARS sistemomis sėkmingai atakavo Rusijos kariuomenės pozicijas Rytų Ukrainoje, okupuotose jos teritorijos dalyse. Iš dalies būtent dėl to sulėtėjo rusų puolimo tempas, buvo sunaikinta apie 5 dešimtis amunicijos sandėlių ir karių dislokavimo vietų. Galimai su tuo galima sieti ir dabartinį S. Lavrovo nepasitenkinimą bei grasinimus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer