Rusai nužudė saviškį: jis bandė išgelbėti ukrainietę su dukra

Rusai Ukrainoje nužudė saviškį, bandžiusį išgelbėti nuo šūvių ukrainietę su dukra.

Charkivo apgulties metu siaubo apimtos Iryna Perlifon (52) su dukra Karolina (29) bandė pabėgti. Joms į pagalbą atėjo du rusų kariai ir padėjo pasislėpti, tačiau į visus keturis ėmė šaudyti kiti rusai.

Irynai šūvis pataikė į galvą – ji mirė ant dukros rankų, taip pat nužudytas vienas iš rusų karių. Kitas sunkiai sužeistas, tačiau jam pavyko pasprukti, rašoma thesun.co.uk.

Šunų veisėja Karolina šio vasario mėnesį vykusio incidento metu išgyveno. Dabar ji britų dienraščiui „The Sun“ papasakojo savo istoriją, kuri tiriama kaip karo nusikaltimas.

Moteris kalbėjo: „Mano mama vairavo automobilį, bet ėmė panikuoti. Mes sustojome ir pamatėme du rusų karius. Baiminomės blogiausio, bet jie mums padėjo“.

Paslėpė prie garažų

Rusai moteris paslėpė prie garažų ir su jomis praleido apie 15 minučių, tačiau kita karių grupė juos pastebėjo ir ėmė šaudyti. Karolina pasakoja, kad vienas iš joms padėjusių karių maldavo, prašė nešaudyti, net pradėjo verkti. Buvo daug riksmo.

„Aš gulėjau veidu į žemę. Girdėjau tik šūvius. Kai apsižvalgiau, visur aplink buvo pilna kraujo. Buvau tikra, kad mirsiu. Į mane pataikė kulkos skeveldra, buvau sužeista. Atsistojau ir pradėjau drebėti, nes pamačiau savo mamą. Pamačiau, kad jos galvoje – kulka, ji jau buvo mirusi. Labai bijojau. Negalėjau patikėti tuo, kas vyksta“.

Karolinai aplink aidint šūviams pavyko pabėgti – ji taip pat į mašiną įsisodino sužeistą rusų karį. Ji sakė: „Niekas nenusipelno tokių dalykų. Mes tik bandėme pabėgti. Buvo siaubinga. Tai sugriovė man gyvenimą. Neatsigaunu nuo gedulo“.

Rusų generolas Jevgenijus Aleksandrovičius Zelenovas kaltinamas karo nusikaltimu – įsakymu šaudyti į civilius. Paskelbta tarptautinė jo paieška.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer