„Sveiki atvykę į pragarą“: Ukrainos kariai skelbia sudavę galingą smūgį Rusijos pajėgoms

Ukrainos kariuomenės sausumos pajėgos skelbia sunaikinusios rusų pajėgų šaudmenų sandėlį ir salvines raketų sistemas „Grad“.

Trečiadienis yra 105-oji karo Ukrainoje diena. Svarbiausios šios dienos naujienos:

17:07 | „Po trijų ar šešių mėnesių“ Putinas jau gali būti neveiksnus – buvęs britų žvalgas

Buvęs britų žvalgybos (MI6) pareigūnas sako „nematantis“, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas galėtų likti valdžioje „po trijų ar šešių mėnesių“, skelbia BBC.

Kalbėdamas su BBC radijo laida „World at One“, Christopheris Steele‘as sakė, kad kai Vakarų sankcijos Rusijai, ypač su energetika susijusios priemonės, pradės veikti visapusiškai, Putino dienos bus „suskaičiuotos“.

Paprašytas plačiau pakomentuoti, kodėl numato būtent tokį laiko tarpą, Ch. Steele‘as tvirtino matantis „požymius, kad [V. Putino] sveikata blogėja“. Pasak jo, jei JAV ir JK šaltiniai teisūs, Rusijos lyderis po trijų ar šešių mėnesių jau gali būti neveiksnus.

16:36 | Ukraina: prekiaudama vogtais grūdais Rusija vykdo iškart tris nusikaltimus

Karo Ukrainoje metu (iki birželio 7-osios) Rusija pavogė apie 500 tūkst. tonų Ukrainos grūdų, kurių bendra vertė siekia 100 mln. dolerių.

Rusija vagia, transportuoja ir parduoda ukrainiečių turtus į kitą šalis, įskaitant ir Turkiją, UNIAN cituojamas Ukrainos ambasadorius Turkijoje Vasylis Bodnaris.

„Iš tiesų tai į Turkiją jie (grūdai) atplaukia visai kitais dokumentais, kur nurodoma, kad tai yra eksportas iš Rusijos Federacijos teritorijos, kad grūdai priklauso kažkokiai Rusijos bendrovei. Tai yra dabar situacija tokia, kad vykdomi mažiausiai trys nusikaltimai: pirmas – vagystė, antras – neteisėtas naudojimasis mūsų uždarais uostais, trečias – dokumentų falsifikavimas, nes į Turkijos rinką iš okupuoto Krymo ar Chersono teritorijų (grūdai) niekada nebuvo tiekiami“, – pareiškė ambasadorius.

Pasak Ukrainos atstovo, Turkijos valdininkai sutinka padėti atsekti vagystės grandinę, todėl šiuo metu yra rengiamasi iškelti baudžiamąją bylą, kurios pagrindu būtų galima apriboti vogtų grūdų judėjimą po pasaulį.

16:03 | Maskvoje nulaužta radijo stotis – transliavo tik Ukrainos himną ir antikarines dainas

Programišiai Maskvoje įsilaužė į leidyklos „Kommersant“ informacines sistemas ir pasirūpino, kad per „Kommersant FM“ radijo stotį skambėtų tik Ukrainos himnas ir antikarinės dainos.

UNIAN praneša, kad maskviečiai kelias valandas mėgavosi Ukrainos himnu, Ukrainos liaudies daina bei rusų grupės „Nogu Svelo!“ daina „Mums nereikia karo“.

Anksčiau panaši situacija jau buvo susiklosčiusi trijose Sankt Peterburgo radijo stotyse – trys radijo stotys daugiau nei dvi valandas kartojo ukrainietiškas ir antikarines dainas.

15:40 | Ukraina sako neišminuosianti Odesos uosto grūdams eksportuoti

Ukraina trečiadienį pareiškė, kad neišminuos teritorinių vandenų aplink Juodosios jūros Odesos uostą, kad būtų galima eksportuoti grūdus, motyvuodama Rusijos atakų prieš miestą grėsme.

„Kai tik išvalysime nuo minų prieigą prie Odesos uosto, Rusijos laivynas bus ten“, – socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo pranešime sakė Odesos uostamiesčio karinės administracijos atstovas Serhijus Bračukas.

Jis sakė, kad Rusija „svajoja nuleisti parašiutais karius“ į šį uostamiestį ir kas Maskvos kariuomenė „nori pulti“ Odesą.

15:19 | Rusijos Dūmoje – siūlymas atšaukti Lietuvos nepriklausomybę

Rusijos Valstybės Dūmai pateiktas įstatymo projektas, kuriuo siūloma panaikinti SSRS Valstybės Tarybos nutarimą dėl Lietuvos Respublikos nepriklausomybės pripažinimo. 

Dokumentas buvo paskelbtas Valstybės Dūmos elektroninėje duomenų bazėje, projektą iniciavo deputatas Jevgenijus Fiodorovas.

„SSRS Valstybės Tarybos 1991 m. rugsėjo 6 d. dekretas Nr. GS-1 „Dėl Lietuvos Respublikos nepriklausomybės pripažinimo“ turėtų būti panaikintas“, – rašoma įstatymo projekto tekste. 

Pateikto dokumento autorius mano, kad nutarimas yra neteisėtas, nes priimtas antikonstitucinio organo (SSRS Valstybės Tarybos) ir pažeidžiant kelių SSRS Konstitucijos straipsnių reikalavimus.

Teisę panaikinti sprendimą J. Fiodorovas pagrindžia tuo, kad pagal Rusijos Federacijos Konstituciją Rusija yra SSRS teisių perėmėja savo teritorijoje.

14:49 | Italija perspėja, kad dėl Ukrainos uostų blokados gali mirti „milijonai“ žmonių

Italijos užsienio reikalų ministras Luigi Di Maio trečiadienį, susitikime su Viduržemio jūros regiono ministrais dėl pasaulinės maisto krizės,  perspėjo, kad milijonai žmonių gali mirti iš bado, jei Rusija neatblokuos Ukrainos uostų,

„Kelios kitos savaitės bus labai svarbios siekiant išspręsti šią situaciją“, – sakė jis po virtualaus susitikimo, kur dalyvavo ir Didžiajam septynetui (G-7) pirmininkaujančios Vokietijos, JT Maisto ir žemės ūkio organizacijos, Turkijos ir Libano atstovai.ė

„Noriu pasakyti aiškiai, kad tikimės aiškių ir konkrečių signalų iš Rusijos, nes grūdų eksporto blokavimas reiškia, kad milijonai vaikų, moterų ir vyrų yra laikomi įkaitais ir pasmerkti mirčiai“, – sakė jis.

Grūdais pakrauti laivai negali išplaukti iš Ukrainos uostų, nors iki Rusijos invazijos pradžios šalis buvo laikoma viena didžiausių pasaulio kukurūzų, kviečių ir saulėgrąžų eksportuotoja.

14:21 | Ukrainos pajėgos skelbia sudavusios galingą smūgį

Ukrainos kariuomenės sausumos pajėgos „Facebook“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksavo operaciją, kuria sunaikino priešo amunicijos sandėlį ir salvines raketų sistemas. Operacijos vieta nebuvo patikslinta.

„Kaip mūsų šauliai ir oro žvalgyba išaiškino sandėlį su amunicija ir „Grad‘ais“, – rašoma sausumos pajėgų pranešime.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kad Rusijos pajėgos didžiuliuose angaruose įrengė sandėlį su amunicija ir raketų sistemomis. Ukrainos artilerija angarams sudavė keletą smūgių. 

„Sveiki atvykę į pragarą“, – vaizdo įraše sakė kariai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer