Danilovas: mūsų užduotis – atimti iš Rusijos norą pulti kaimynes

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas sako, kad Ukrainos užduotis yra atimti iš Rusijos norą pulti kaimynines valstybes, tačiau priduria, kad Ukrainos pajėgos sustos ten, kur baigiasi Ukrainos interesai.

Pasak O. Danilovo, jei Rusija išliks tokioje formoje, kokioje yra dabar, tik laiko klausimas, kada ji pradės kitą karą.

„Turime suprasti: jei Rusija išliks tokioje formoje, kokioje yra dabar, tai tik laiko klausimas, kada ji galės pradėti kitą karą. Todėl mūsų užduotis yra padaryti Rusiją tokią, kad ji net neturėtų noro galvoti, kad ji gali pulti kaimynus, ypač taip, kaip tai darė mūsų šalies atžvilgiu“, – sakė J. Danilovas.

Pasak O. Danilovo, šis karas baigsis tik išlaisvinus visas laikinai Rusijos okupuotas Ukrainos teritorijas.

„Ukrainos ginkluotosios pajėgos sustos ten, kur baigsis mūsų interesai. Ir tai priklausys nuo daugelio aplinkybių”, – pridūrė O. Danilovas.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad ukrainiečiams paskutinėmis dienomis ypač sekasi kontratakuoti okupantus. Volodymyras Zelenskis vakar pranešė, kad šalies gynėjai nuo rugsėjo pradžios atsikovojo 2 tūkst. kv. kilometrų teritorijos. Be to, V. Zelenskis pridūrė, kad vien per pastarąsias kelias dienas per įnirtingą kontrpuolimą atsikovojo apie 1 tūkst. kv. kilometrų teritorijos.

Taip pat skelbiama, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos iš okupantų jau atkovojo daugiau kaip 30 prarastų savo gyvenviečių Charkivo srityje, penktadienį vakare teigė šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Ukrainos pajėgos šeštadienį paskelbė įžengusios į Kupjansko miestą šalies šiaurės rytuose, kurį kelis mėnesius buvo užėmę rusų kariai. „The Guardian“, remdamasi JAV įsikūrusio karo studijų instituo analize, rašo, kad šio miesto susigrąžinimas Charkivo regione yra laikomas reikšminga Ukrainos pergale, mat tai nukirstų vieną pagrindinių Rusijos kariuomenės logistinių mazgų.

O Ukrainos kariuomenė pranešė, kad vos per tris dienas sunaikino Rusijos karinių lėktuvų ir kitos ginkluotės už mažiausiai 157,5 mln. JAV dolerių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer