Žiniasklaida: Johnsonas Zelenskiui siūlo kurti alternatyvą Europos Sąjungai – įtrauktų ir Lietuvą, Latviją, Estiją, Lenkiją

Italijos žiniasklaida skelbia, kad Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas siūlo steigti „naują politinių, ekonominių ir karinių aljansų sistemą – alternatyvą Europos Sąjungai“.

Kaip remdamasis savo šaltiniais skelbia italų leidinys „Corriere della Sera“, B. Johnsonas šį planą vysto jau ilgiau nei mėnesį, idėją jis pristatė ir Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, kai viešėjo Kyjive balandžio 9-ąją.

„Europos Sandraugos modelis, apie kurį galvoja Borisas Johnsonas, kaip lyderę matytų Didžiąją Britaniją, naujajame aljanse būtų Ukraina, Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija, o vėliau galbūt ir Turkija“, – rašo italų spauda.

Tiesa, pranešama, kad Kyjivas kol kas nepriėmė pozicijos dėl britų iniciatyvos, tačiau kol kas jos neatmetė.

Ukraina savo ruožtu stengiasi tapti Europos Sąjungos nare, tačiau dalis Bendrijos valstybių abejoja tokia galimybe. Neseniai Prancūzija ir Vokietija perspėjimo, kad Ukrainos paraiška įsitraukti į ES negali būti svarstoma skubos tvarka, nepaisant Rusijos invazijos.

Prancūzų Europos reikalų ministras Clement’as Beaune’as sekmadienį pareiškė, kad Ukrainai gali prireikti „15 ar 20 metų“, kad įstotų į bloką.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer