Donaldas Trumpas: „Amerikos sugrįžimas prasideda dabar“

Donaldas Trumpas paskelbė kandidatuosiantis į Jungtinių Valstijų prezidentus. Tiesa, panašu, kad jo rinkiminės kampanijos naratyvas nepakito – buvęs prezidentas ir vėl žada Ameriką padaryti didžią ir tikina, kad šalis dabar murkdosi duobėje.

O kartu ir bando įkąsti dabartiniam šalies prezidentui Joe Bidenui – esą jei jis nebūtų palikęs Baltųjų rūmų, šiuo metu Ukrainoje nevyktų karas.

Palm Byče, Mar-a-Lago viloje buvusio Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo laukia ištikimiausi jo šalininkai – visi jie susirinko išgirsti svarbaus pranešimo, kurį eksprezidentas pažadėjo dar prieš vidurio kadencijos rinkimų pradžią.

„Amerikos sugrįžimas prasideda dabar“, – teigia D. Trumpas.

Štai tokiais žodžiais jis pareiškia kandidatuosiantis į Jungtinių Valstijų prezidentus už dviejų metų vyksiančiuose rinkimuose. Tiesa, tiems, kas girdėjo ankstesnes jo kalbas, šios atrodo tarsi perrašytos iš 2020-ųjų rinkiminės kampanijos – Trumpas ir vėl žada Ameriką padaryti didžią, mat šalis neva nusirito į dugną.

„Mūsų šalis yra siaubingoje padėtyje. Mes turime rimtų bėdų. Tai nėra užduotis politikui ar tradiciniam kandidatui. Tai – užduotis dideliam judėjimui, įkūnijančiam amerikiečio drąsą, pasitikėjimą ir dvasią“, – kalba D. Trumpas.

Ir pridūrė, kad jei jis būtų ir toliau vadovavęs šaliai, Ukrainoje karas dabar nevyktų, o ir Jungtinės Valstijos atrodytų visai kitaip nei dabar.

„Prieš du metus, kai palikau kabinetą, Jungtinės Valstijos buvo pasiruošusios savo aukso amžiui“, – tikina D. Trumpas.

Tačiau Trumpo melą apie aukso amžių greitai dekonstravo dienraštis „The Guardian“, kuris priminė, kad atsainus eksprezidento požiūris į COVID-19 pandemiją prisidėjo prie daugiau nei 400 tūkstančių amerikiečių mirčių. Ir tai – tik dar vienas pavyzdžių, kaip respublikonų vedlys iškreipia informaciją.

„Mums reikia išsaugoti savo šalį“, – sako D. Trumpas.

Tačiau nežinia, ar pažadai išsaugoti šalį ir „išgelbėti“ Jungtines Valstijas nuo demokrato Joe Bideno, padės Trumpui atsidurti Baltuosiuose rūmuose.

Mat po vidurio kadencijos rinkimų jis prarado daug savo partiečių palaikymo – kai kurie respublikonai jį kaltina dėl rezultatų. Respublikonams nepavyko perimti kontrolės Senate, o Atstovų rūmuose jų laimėjimas nebuvo toks žymus, kaip tikėjosi. Jų kaltinimai gana pagrįsti, mat užuominas apie savo kandidatūrą jis laidė dar iki rinkimų, taip ignoruodamas respublikonų prašymus palaukti iki jų pabaigos.

Beje, vienas pagrindinių Trumpo kandidatūros naratyvų – neleisti Bidenui laimėti dar vienos kadencijos. Vis tik prezidentas, kuris visuomenės dėmesį vis dažniau patraukia užkliuvimais ar nerišlia kalba, dar ir pats oficialiai nepareiškė kandidatuosiantis antrai kadencijai. Tačiau pastaruoju metu žiniasklaidoje pasirodo vis daugiau nuomonių, kad Bidenui į Baltuosius rūmus sugrįžti nebereikia – esą jis jau per senas. O ir vidurio kadencijos rinkimų rezultatai neva aiškiai parodė, kad Bidenui laikas užleisti vietą kitam kandidatui, mat būtent dėl jo valdymo demokratai ir prarado gyventojų palaikymą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer