Ukrainiečiai nupirko savo kariuomenei palydovą: rusai jau perspėja saviškius „geriau slapstytis“

Ukrainos žmonės, rinkę pinigus trims „Bayraktar“ bepiločiams, įsigijo bendrovės ICEYE palydovą, kuriuo galės naudotis ginkluotosios pajėgos. Kariuomenė džiaugiasi naujuoju pirkiniu, kuris savo techninėmis galimybėmis turėtų palengvinti Ukrainos pajėgų veiklą ir priešo pajėgų sekimą.

Už 20 mln. dolerių ukrainiečių visuomenininko Serhijaus Pritulos iniciatyva surinktų lėšų įgyta galimybė metus naudotis ICEYE palydovu. Tiesa, suomių palydovų gamintojai patvirtino, kad ir praėjus šiam terminui ukrainiečiai ir toliau galės naudotis šio palydovo paslaugomis.

ICEYE palydovo išskirtinumas – „synthetic aperture radar“ (SAR) technologija, leidžianti gauti duomenis apie priešo pozicijas nepaisant oro sąlygų ar paros laiko.

„Obozrevatel“ cituojamas Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas priminė, kad šis palydovas buvo įsigytas už ukrainiečių liaudies pinigus, kuriuos ši paaukojo trims „Bayraktar“ bepiločiams. Turkų bendrovė laikosi savo tradicijų ir tris bepiločius pažadėjo padovanoti, o surinktus pinigus paragino skirti ten, kur Ukrainai labiau reikia.

Vėliau įvyko S. Pritulos susitikimas su Ukrainos gynybos ministerijos atstovais ir jo metu buvo nuspręsta, kad šalies kariuomenė kiekybe priešo neįveiks. Todėl buvo nuspręsta įsigyti technologijas, kurios leistų pajusti viršenybę prieš Rusijos kariuomenės pajėgas.

„Dabar situacija bus iš principo kita. Aparato objektyvas mato naktį ir kiaurai debesis, tai yra jis susitvarko su savo užduotimis 24/7. Jis gaus informaciją Ukrainos gynybai tiek, kiek fiziškai egzistuos“, – pažymėjo O. Reznikovas.

Maža to, gautų nuotraukų dešifravimo sparta dabar leis sureaguoti daug sparčiau negu tai buvo iki šiol.

„Visi žino, kaip meistriškai dirba mūsų kariai vadovaujant savo kariuomenės vadovybei. Įsivaizduokite, ką jie darys su rusų okupantais, kuomet gaus papildomas galimybes. Tai iš tiesų yra geros naujienos, prie kurių prisidėjo eiliniai piliečiai, Ukrainos verslas, savanoriai, gynybos sektorius, karinė žvalgyba ir Generalinio štabo specialistai“, – pareiškė O. Reznikovas.

Ukrainos žiniasklaidoje jau pasirodė bukleto, tariamai platinamo okupuotoje Donecko srityje esant Rusijos kariams. Jie yra perspėjami dėl naujojo palydovo ir įspėjami laikytis saugumo taisyklių: nesinaudoti internetu ir „slėptis dar geriau“.

Buklete rašoma: minimaliai naudotis „INTERNET“ tinklu; naudotis tik patikimais informacijos šaltiniais, tokiais kaip Rusijos Federacijos valstybinės televizijos; neleisti didelių karių ar technikos sankaupų atvirose vietovėse; dar kruopščiau maskuoti pozicijas ir karinę techniką; kontroliuoti radioelektroninių žvalgybos stočių darbo laiką ir laiku keisti jų pozicijas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer