Rusų „Štorm Z“ kuopa paskelbė pasitraukiantys: jeigu mes žūsime, žinokite, kad tai padarė savi

Faktiškai sunaikintos Ukrainoje rusų kalinių kuopos „Štorm Z“ kariai paviešino vaizdo įrašą, kuriame pasiskundė, kad karinė vadovybė juos siunčia numirti ir pareiškė, kad pasitraukia iš fronto ir laukia Karo policijos.

Pasak vieno iš kalinių pagrindu sudarytos kuopos atstovų, iš pradžių jų buvo 150 žmonių, o vaizdo įraše matyti tai, kas liko (ne daugiau 20, – red. past.). Rusas skundėsi, kad juos ir vėl siunčia į priešakines eiles – be ginkluotės ar maisto atsargų.

„Neišvežė sužeistųjų, ten iki šiol pūva ir lavonai. Niekas paprasčiausiai jų nesurenka. Duodami siaubingi įsakymai, kurių net nereiktų vykdyti. Mes išvis manome, kad mus nori paprasčiausiai nunulinti (nužudyti, – red. past.)“, – vaizdo įraše aiškino vienas iš samdinių.

Jie taip pat skundėsi, kad per tris karo mėnesius nė vienas iš pasamdytų kalinių taip ir negavo jokio užmokesčio. Vadovybė juos siunčia į mėsmalę be jokios idėjos, todėl jie nusprendė nebevykdyti karinių užduočių ir „pasiduoti karo policijai“.

Vaizdo įraše kalbėjęs vyras žadėjo išsiųsti jį visiems dar likusių smogikų artimiesiems ir išvardinti kiekvieno jų pavardes. Anot jo, jeigu kuris nors iš jų vėliau bus paskelbtas „žuvusiu fronte“, tai reikš, kad jis buvo iš tiesų nušautas savų.

„Štorm Z“ šturmo būrius Rusijos gynybos ministerija pradėjo formuoti jau anksčiau išbandytu J. Prigožino „Wagner“ modeliu: tai kaliniai, kuriuos paleidžia kariauti į Ukrainą ir kuriems už atitarnautą laiką suteikiama galimybė išeiti į laisvę, jeigu šie išgyvena.

Pirmą sykį apie „Štorm Z“ būrius sužinota balandžio 6-ąją, kuomet Ukrainos karinės pajėgos aptiko jų egzistavimą įrodančius dokumentus.

Ukrainos žvalgybos duomenimis, Rusijos gynybos ministerija atsisako ne tik „Wagner“ paslaugų, bet ir išformuoja „Štorm Z“ dėl kalinių patiriamų siaubingų nuostolių ir prasto efektyvumo.

Praėjusį savaitgalį „Štorm Z“ atstovai išplatino vaizdo įrašą, kuriame palaikė J. Prigožino maištą prieš Rusijos karinę vadovybę, o vėliau ir dar vieną, kuriame pasmerkė „Wagner“ lyderio atsitraukimą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer