Greitosios medikams teko reaguoti žaibiškai: atvykę per 3 minutes staigiai šoko į vandenį

Kauno rajono Greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) medikai pasidalino gelbėjimo istorija, kur tenka panaudoti ne tik visas savo žinias, įgūdžius, bet kartais staiga priimti netikėčiausius sprendimus, kurie nesurašyti į jokias pareigybes ar darbo sutartis. Tai būna sprendimai, padiktuoti nuojautos, širdies.

Toks buvo ir šis karštas liepos rytas Kauno rajono GMPS komandos nariams Tadui ir Karoliui.

„Gavome kvietimą prie tvenkinio, kur galimai nuskendo žmogus. Skubiai vykstam, greitis, švyturėliai, minčių dėliojimas ir susitarimas, kas ką darys. Kvietimo vietą pasiekėm per 3 minutes. Pamatytas vaizdas nuteikė ryžtingai: tvenkinys, apaugęs žolėmis, nors per karščius mėgstamas vietinių gyventojų. Ant kranto keletas pasimetusių žmonių, kažkas atsinešė virvę… Mums nieko kito neliko, kaip tik šokti į vandenį, nes tvenkinyje matėm skęstantį, į šauksmą nereaguojantį, žmogų.“

Tadas: „Trumpai aptarėme veiksmus, tada Karolis žaibo greičiu nusivilko viršutinius rūbus ir šoko gelbėti.“ Karolis: „Tvenkinys gilus, dugno nesiekiau, per keletą sekundžių priplaukiau prie nukentėjusiojo. Tada teko viena ranka irtis link kranto, kita – nukentėjusįjį už rankos partempti apie 8 metrus. Tadas įbrido į vandenį ir padėjo ištempti nukentėjusįjį iš vandens. Akimirksniu pradėjome intensyvius gaivinimo veiksmus. Mūsų slengu: „monitorius, vena, deguonis“. Įvertinus kritinę būklę, atsiurbus vandenį pacientas buvo gaivinamas, atsirado pulsas. Į pagalbą atvykęs reanimobilis perėmė pacientą ir jį išgabeno į skubios pagalbos skyrių…“ – istorija socialiniame tinkle dalinosi medikai.

„Adrenalinas, gera emocija, kad savo darbą padarėme geriausiai, kaip galime. Išvykome palikdami viltį, kad viskas bus gerai… Tai tokia ta GMP gelbėtojų vasara… Būkit saugūs, atsargūs, žinokit, kaip elgtis netikėtose situacijose… Rūbai, batai dar džiūsta, o mes tęsiam savo budėjimą“, – pridūrė GMP darbuotojai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer