Ukrainiečiai skelbia apie kerštą rusams – sunaikino 3 sandėlius ir karinę bazę

Rusijos raketoms ketvirtadienį stipriai smogus vidurio Ukrainoje esančiai Vinyciai, žuvo daugiau nei dvi dešimtys žmonių, tarp jų keli vaikai. Ukraina dar ketvirtadienį pareiškė atsakysianti Rusijai už tokį išpuolį. Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį paskelbta, kad „už Vinycią“ ukrainiečiai sunaikino tris rusų amunicijos sandėlius ir vieną karinę bazę pietuose.

Svarbiausios penktadienio naujienos:

10:19 | Britų žvalgyba: po Lysyčansko Rusijos pajėgos žengia į vakarus

Penktadienį Didžiosios Britanijos gynybos ministerija pranešė, kad Rusijos pajėgos po Lysyčansko pamažu žengia į vakarus, rašo „Reuters“.

„Tikėtina, kad kitas tikslas bus Bachmutas, kai tik bus užtikrintas Siverskas“, – rašoma ministerijos situacijos vertinime.

Siverskas minimas ir JAV karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje. Anot ISW ekspertų, tikėtina, kad po „operatyvinės pauzės“ Rusijos kariai pradės didelį puolimą palei Slovjansko–Seversko–Bahmuto liniją, tačiau nėra jokių duomenų, kaip greitai šis puolimas prasidės ir kur konkrečiai jis bus sutelktas.

09:38 | Naktį rusai atakavo Charkivą

Naktį rusai paleido dvi raketas į Charkivą, praneša NEXTA. Sprogmenys pataikė netoli švietimo įstaigos Cholodnohirsko rajone ir netoli mokyklos Hindustrialnyj rajone. Preliminariais duomenimis, aukų išvengta.

09:22 | Ukrainoje žuvo dar du rusų vadai

Ukrainoje buvo likviduoti dar du rusų vadai, praneša UNIAN. Tai yra rusų motorizuotųjų šaulių kuopos vadas, vyresnysis leitenantas Ondaras Ardžanas ir liepsnosvaidžių būrio vadas leitenantas Kyrylo Olenychas.

Informaciją apie vadų žūtį patvirtino Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karininkas Anatolijus Stefanas.

„Kyrylo Olenychas žengė „geros valios žingsnį“, – oficialiai denacifikavosi ir demilitarizavosi… Ondaras Ardžanas žengė „geros valios žingsnį“ – oficialiai denacifikuotas ir demilitarizuotas“, – cituojamas A. Stefanas.

Ukrainos skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusija jau neteko 37 870 karių. Rusai taip pat neteko 1667 tankų, 3852 šarvuočių, 219 lėktuvų, 188 sraigtasparnių, 681 bepiločio, 109 oro gynybos sistemų, 15 laivų ir kitos technikos.

08:52 | Ukraina karių aukų skaičių atskleisti žada tik karo pabaigoje

Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja Hanna Maliar pareiškė, kad iki karo pabaigos Ukraina neatskleis oficialaus karių aukų skaičiaus, rašo „The Guardian“. Anot jos, taip elgiamasi dėl duomenų galimos sukelti žalos, mat informacija Rusija gali naudotis situacijai analizuoti ir tolimesnei strategijai kurti.

08:29 | Ukraina skelbia atmušusi puolimą 2 kryptimis

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia atmušusios rusų puolimą dviem kryptimis, padariusios rusams nuostolių ir privertusios juos gėdingai trauktis.

Apie tai savo situacijos vertinime praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas, rašo UNIAN.

Teigiama, kad pastarąją dieną rusai nebuvo aktyvūs Kurachovos, Novopavlovsko ir Zaporižios kryptimis ir toliau apšaudė fronto liniją. Pranešama, kad rusai surengė antskrydžius netoli Kamiankos.

„Priešo puolimo bandymą netoli Vodyanoje mūsų gynėjai greitai nuslopino tikslia ugnimi. Priešas sudavė raketų ir aviacijos smūgį civilinei infrastruktūrai netoli Ugledaro“, – rašoma pranešime.

Anot Ukrainos kariškių, Bachmuto kryptimi rusai apšaudė ukrainiečių pozicijas, ypač Novoluganske, Pokrovske, Veselaja Dolina, Berestovoje, Veseloje, Majorske ir Veršinoje. Oro smūgiai buvo vykdomi netoli Semigorijos, Berestovės ir Uglegorsko šiluminės elektrinės teritorijos.

„Mūsų kariai sėkmingai sustabdė priešo bandymus šturmuoti Kodemos ir Belogorovkos vietoves, taip pat bandymus užimti Spornojės ir Veršinos kaimus. Užpuolikai sulaukė stipraus pasipriešinimo, patyrė didelių nuostolių ir gėdingai pasitraukė“, – pažymima pranešime.

08:08 | Sprogimai Mykolajive

Penktadienio rytą Mykolajive griaudėja sprogimai, praneša miesto meras Aleksandras Senkevičius. Anot jo, mieste nugriaudėjo daugiau kaip 10 sprogimų.

„Mykolajive nugriaudėjo daugiau kaip 10 galingų sprogimų. Oro antskrydis tęsiasi! Nepalikite savo namų ir slėptuvių! Visą svarbią informaciją pateiksime vėliau“, – rašė jis.

Rusijos pajėgos Mykolajivą apšaudo jau kelias dienas iš eilės.

07:39 | Analitikai: po „pauzės“ Rusija pradės didelį puolimą

Tikėtina, kad po „operatyvinės pauzės“ Rusijos kariai pradės didelį puolimą palei Slovjansko–Seversko–Bahmuto liniją, tačiau nėra jokių duomenų, kaip greitai šis puolimas prasidės ir kur konkrečiai jis bus sutelktas. Apie tai rašoma naujausioje JAV karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje, praneša UNIAN.

Anot analitikų, rusai jau pradėjo puolimą už 8 km nuo Seversko iki Verchnekamensko.

Anksčiau Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pranešė, kad rusų atakos regione buvo atremtos. Tuo pat metu rusai teigė nustatę kontrolę Severske. Šių teiginių ISW analitikai nepriklausomai patikrinti negalėjo.

Taip pat pranešama, kad Ukrainos pajėgos atsakė į Rusijos kariuomenės šturmą gyvenvietėse į pietryčius nuo Bachmuto. Mūšiai vyko už maždaug 20 km nuo miesto.

Ekspertų aiškinimu, Rusijos kariuomenė atnaujino puolamąsias operacijas į šiaurės rytus nuo Avdijivkos ir tikriausiai bando apeiti Ukrainos įtvirtinimus šioje teritorijoje.

Tuo pat metu Ukrainos pajėgos sustabdė Rusijos pajėgų puolimą Kamiankoje, maždaug už 6 km į šiaurės rytus nuo Avdijivkos. Kiek anksčiau buvo pranešta apie dalinę rusų sėkmę šiame rajone.

07:15 | Ukrainiečiai skelbia apie kerštą rusams

Ketvirtadienį Ukrainos pajėgos sunaikino dar tris rusų amunicijos sandėlius ir vieną Rusijos pajėgų karinę bazę pietuose, rašo UNIAN. Apie tai „Telegram“ pranešė Odesos srities pareigūnas Serhijus Bratčukas.

Teigiama, kad Ukrainos pajėgos surengė sėkmingus smūgius Mykolajivo ir Chersono regionuose.

„Už Vinycią! Nova Kachovka. Minus bazė. Snigirevskio rajonas, Mykolajivo sritis. Minus BK. Baštankos rajonas, Mykolaivščina. Minus BK. Radenskas, Chersono sritis. Minus BK“, – teigė S. Bratčukas.

Taip pat pranešama apie smūgius Novaja Majačkoje, esančioje Chersono srityje. Vietos gyventojų teigimu, raketa pataikė į sanatoriją, kurioje buvo apsistoję rusai. Dėl smūgio pastatas užsidegė.

Vėliau S. Bračukas patikslino, kad nuo ketvirtadienio ryto jau buvo smogta priešo taikiniams Snigurevkoje, Naujojoje Majačkoje ir Čornobaivkoje.

„Taip pat yra informacijos iš vietinių gyventojų apie Melitopolio rajoną“, – rašė jis.

Dar ketvirtadienį Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius pareiškė, kad Rusijai bus surengtas atsakas už žiaurų išpuolį Vinycioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer