Į veidą pašautą vyrą rusai palaidojo gyvą: pats išlipo iš duobės ir grįžo namo

Mykolos Kulyčenko brolis buvo tarnavęs Ukrainos kariuomenėje ‒ to pakako, kad prasidėjus karui, rusų kareiviai jį ir 2 brolius nuvežtų į mišką ir sušaudytų. Mykola išgyveno ir rusams pasitraukus, išsiropštė iš duobės. Šią istoriją pasakojo pats Mykola, jo sesuo Iryna Kulovets ir Valentina, vyrui padėjusi moteris.

Socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame vaizdo įraše Mykola rodo kulkos įėjimo ir išėjimo vietas savo veide.

Kovo 18-ąją Mykola buvo namuose su dviem broliais, Yevhen ir Dmytro. Tuo metu rusų kariai įsibrovė į Kulychenkų šeimos namus.

„Vienas priėjo ir paklausė, kas tarnavo ukrainiečių kariuomenėje. Yevhen prisipažino, kad jis tarnavo“, ‒ pasakojo Mykola.

Peilį prikišo prie gerklės

Ukrainiečių kariuomenė neseniai buvo sunaikinusi netoliese buvusį rusų armijos konvojų. Rusai Mykolos rankas surišo virve, o Yevhenui ir Dmytro uždėjo antrankius. Vienas rusas prikišo peilį prie Mykolos gerklės, trenkė į pilvą šautuvo buože ir liepė Mykolai išsižioti.

„Tada įkišo man ginklą į burną ir klausia „Kas sunaikino konvojų?“, ‒ pasakoja Mykola.

Mykolos sesers tuo metu namuose nebuvo. Grįžusi ji rado apverstus namus ‒ visos spintos ir spintelės buvo iškraustytos, ant grindų mėtėsi daiktai ir dokumentai. Brolių namuose nebuvo.

 

Mykola rodo vietą, kur jį su broliais nusivedė rusų kariai. Ten, netoliese, ant palečių buvo suguldyti sužeisti kareiviai. Mykolą ir jo brolius rusai kankino tris dienas. Po to juos išvedė sušaudyti. Pirmiausia nušovė jaunesnįjį brolį. Po to šovė į Mykolą ir įstūmė jį į duobę. Vyriausią brolį nušovė paskutinį ir užmetė ant Mykolos.

Kulka perskrodė kiaurai veidą

Mykola Kulychenko sako, kad nuo kulkos liko randai dviejose veido vietose ‒ kulka perskrodė kiaurai veidą nuo lūpų iki ausies.

Rusams pasitraukus, jis išsikapstė iš duobės. Naktį praleido apleistame name ir tik ryte sulaukė pagalbos.

Kovo 22-ąją, 7 valandą ryte, Valentina pamatė Mykolą ant tilto, kalbantį su jos sūnumi. Mykola buvo visas žemėtas, sumuštas, kūnas nusėtas mėlynėmis. Moteris jį pakvietė vidun nusiprausti ir pavalgyti, įdėjo maisto kelionėn, kai Mykola susiruošė keliauti namo ‒ jis gyveno už 40 kilometrų nuo Valentinos kaimo.

„Jis atrodė klaikiai ‒ sumuštas, nusėtas mėlynėmis, siaubingai ištinusiu žandu. Jis vos bepaėjo, o užmigęs verkė ir dejavo“, ‒ pasakojo Valentina.

Mykolai brolių kūnus pavyko surasti tik po keturių nesėkmingų paieškų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer