Ignatavičius apie skandalą Seime: nedaug trūksta, kad šita valdžia subyrėtų

Kiekviena diena pažeria naujienų informacijos Kristijonui Bartoševičiui nuteikinimo istorijoje. Kiek paslapčių dar liko neatskleista?

„Dėmesio centre“ apie tai kalbėjo Seimo narys, TS-LKD frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma ir „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

Šiandien išsiaiškinta, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen jau sausio 20 dieną iš generalinės prokurorės buvo informuota, kad Seimo narys galimai bus įtariamas mažamečių prievartavimu ir tvirkinimu, nurodomi ir straipsniai, nors anksčiau tai buvo neigiama. Taip pat paaiškėjo, kad generalinė prokurorė informavo Seimo pirmininkę, kad pedofilija galimai įtariamas Seimo narys yra ne iš jos partijos frakcijos. T. Ignatavičius teigia, kad tai veda į dar gilesnę valdžios krizę.

„Apskritai bendra tokia atmosfera, kad matom, kad vos ne nuo vienos ar dviejų krizių, artėjam ir prie trečios krizės. Galbūt galėjom turėti vieną – vienos partijos reputacijos krizę. Ją dabar jau kurį laiką lydi konservatorių komunikacijos krizė, kurios jiems nepavyksta suvaldyti.

Ir viskas žengia jau į trečią etapą – valdžios krizę. Mes iš tikrųjų dar nežinom, kas gali paaiškėti artimiausiu metu, kokie pokalbiai, kokie susitikimai ar dar kažkas. Nedaug trūksta, kad šita valdžia subyrėtų. Nes, užuot visas dėmesys būtų nukrypęs į Bartoševičių, šiandien matom, kad jis yra nukrypęs vos į kelis aukščiausius pareigūnus – Seimo pirmininkę, Premjerę, frakcijos vadovybę. Atrodo, žingsnis į šoną ir galime turėti rimtą valdžios krizę“, – sako T. Ignatavičius.

Vis dar neapaaiškėjo didžioji paslaptis, kaip Kristijonas Bartoševičius galėjo sužinoti apie jam gresiančius įtarimus. Šiandieną TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigė, kad turi savo versiją, bet jos nesakys. J. Razma sako, kad kol kas nėra kelti teorijų, jei joms pagrįsti neturima faktų.

„Nematau daug prasmės diskutuoti apie kažkokias teorines versijas, jeigu jai pagrįsti neturi jokių faktų. Tų versijų, spėliojimų ir kaltinimų čia yra jau per daug, tai, aš tikiuosi, kad galų gale mes pereisime į faktų kalbą.

Dėl Seimo pirmininkės naujai pasakytų dalykų, aš manau, kad Seimo pirmininkė pasimokė iš pirmo atvejo, kai staigiai paklausta, ar buvo įvardinti konkretūs BK straipsniai, ko gero, ji taip greitai neatsiminė. Žinoma, politikams visada geriau sakyti neprisimenu. Bet ji pasakė, kad nebuvo. Nuoširdžiai, kaip jai tuo metu streso situacijoje atrodė.

Aš manau, kad šiandien prieš posėdį ji atsisėdo, sukaupė atmintį ir surašė, kas ką sakė, kas buvo, kas su kuo kalbėjo, kad, neduok Dieve, šiandien prokurorė vėl kažką pasakys, ko ji nebus pasakiusi.

Kad prokurorė pasakė, kad nebuvo įvardyta Liberalų frakcija, tai, aš manau, kad prokurorė kalba kaip teisininkė: jeigu nebuvo pasakyta Liberalų frakcija, gal buvo pasakyta, kad gerbiama pirmininke, jūsų partijos atstovų nėra. Ji, be to, neparodo, kodėl Seimo pirmininkei staiga reikėtų tokį dalyką sugalvoti, netgi jai kažkuo nepalanku. Jos frakcija tampa lyg privilegijuota“, – laidoje kalbėjo J. Razma.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše viršuje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer