Ingrida Šimonytė: Kreiviui priekaištų neturiu, visiškai pasitikiu

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad neturi jokių priekaištų energetikos ministrui Dainiui Kreiviui ir juo visiškai pasitiki. Pasak jos, neprofesionalu priekaištauti ministrui ir dėl jo žmonos karjeros.

„Opozicijos toks darbas. Ką aš dar galiu pakomentuoti? Aš ministru pasitikiu visiškai. Neturiu jam jokių priekaištų dėl to, ką jis daro. Reikšti ministrui priekaištus už tai, kas nebuvo padaryta per pastaruosius aštuonerius dešimt metų, o juo labiau reikšti ministrui priekaištus, kad jo žmona – talentinga diplomatė, mano, supratimu, yra neprofesionalu“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Seimo socialdemokratai antradienį paskelbė inicijuojantys interpeliaciją energetikos ministrui D. Kreiviui dėl elektros energetikos rinkos liberalizavimo, energijos kainų šuolio.

Frakcija skelbia, kad ministrui bus pateikti klausimai dėl „aplaidaus požiūrio į vadinamuosius nepriklausomus elektros tiekėjus“, didelės žalos valstybei bendrovei „Perlas Energija“ vienašališkai nutraukus veiklą.

Pagal Seimo statutą, interpeliaciją ministrui gali inicijuoti ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų, tai yra ne mažiau kaip 29.

Gavęs interpeliacijos klausimus, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites perduoti Seimo pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai.

Ministrui pateikus atsakymus, sudaroma speciali komisija, kuri siūlo Seimui pritarti arba nepritarti atsakymams.

Jeigu ministro atsakymas pripažįstamas nepatenkinamu, Seimo nutarimo projektas dėl nepasitikėjimo ministru turi būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, taigi ne mažiau kaip 71.

Priekaištai D. Kreiviui teikiami ir dėl jo žmonos karjeros. Ministrų kabinetas ambasadore Italijoje ketina siūlyti skirti diplomatę, energetikos ministro sutuoktinę Dalią Kreivienę.

Tai numatyta antradienį registruotame Vyriausybės nutarimo projekte.

Jei būtų paskirta, ji nuo spalio 10 dienos taip pat eitų ambasadorės pareigas Maltai, San Marinui, būtų nuolatine Lietuvos atstove prie Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos.

D. Kreivienė nuo 2019 metų Užsienio reikalų ministerijoje (URM) eina Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento direktorės pareigas.

Anksčiau ji yra ėjusi šio departamento vadovo pavaduotojos pareigas, dirbo Lietuvos ambasados Prancūzijoje vadovo pavaduotoja. Diplomatė ministerijoje dirba nuo 1998 metų.

D. Kreivienė – dabartinio energetikos ministro Dainiaus Kreivio sutuoktinė.

Lietuvoje ambasadorius skiria ir atleidžia prezidentas Vyriausybės teikimu, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer