Stiprus EK pirmininkės pareiškimas: „Atėjo laikas įvesti lubas Rusijos dujų kainai“

Europos Sąjunga svarsto įvesti kainų „lubas“ Rusijos dujoms, rugsėjo 2-ąją pareiškė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. Rusija jau suskubo grasinti visišku dujų tiekimo nutraukimu, tačiau ES pažymima, kad saugyklos jau yra užpildytos reikiamu 80 proc. lygiu.

Jos teigimu, tokia priemonė gali būti pasiūlyta, kaip atsakas į Rusijos agresiją Europos šalių lygiu, rašoma „Reuters“. „Atėjo laikas įvesti kainų lubas rusų dujoms Europos Sąjungoje. Europos Komisija pasiūlys šią iniciatyvą“, – „Reuters“ cituojama EK pirmininkė.

Šią naujieną jau spėjo pakomentuoti ir buvęs ilgametis Rusijos premjeras, V. Putino bendražygis Dmitrijus Medvedevas. „Bus kaip ir su rusiška nafta. Rusijos dujų Europoje paprasčiausiai nebeliks“, – pagrasino jis.

Analogišką sprendimą G7 šalys gali priimti ir dėl rusiškos naftos kainų. Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad tokiu atveju nafta keliaus alternatyviomis kryptimis į šalis, kurios „dirba rinkos sąlygomis“.

Tiesa, ekspertams abejonių kelia ne tik Europos galimybės likti be rusiškų dujų, bet ir pačių rusų galimybėmis eksportuoti savo gamtinius išteklius į kitas šalis. Esamų dujotiekių į Rytus pajėgumų kompensuoti Europos rinkos netekimo paprasčiausiai nėra. Kaip nėra ir tokio didelio poreikio rusiškoms dujoms.

Nepaisant to, U. von der Leyen pažymi, kad ES šalys anksčiau laiko sukaupė žiemai reikalingus 80 proc. dujų saugyklų atsargų.

„Šiai dienai mes Europos Sąjungoje pasiekėme 80 proc. vidutinį dujų saugyklų užpildymo lygį. Taigi mes jau pasiekėme apimtis, dėl kurių susitarėme šiems metams“, – paaiškino ji.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer