Putiną ima erzinti Kadyrovas: Tik Tok’as ir pagyros karo nelaimės

Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną atvirai erzina Čečėnijos vadovo Ramzano Kadyrovo ir jo karių veikla Ukrainoje. Apie tai rašo Kit, buvusių leidinio „Meduza“ žurnalistų projektas.

Leidinio pašnekovų teigimu, iš pradžių Kremliui patiko „kadyrovcų“ veikla Ukrainoje ir jis viešai gyrė juos už „drąsą“. Tačiau pastaruoju metu Putiną erzina Kadyrovo ir jo dalinių aktyvumas socialinėje medijoje, keisti pasisakymai žiniasklaidoje, kuriuos, iš dalies, lemia ir bendras informacinis fonas susijęs su Rusijos kariuomenės nesėkmėmis ir pralaimėjimais Ukrainoje.

Putino nepasitenkinimą, pažymi laikraštis, kursto ir Rusijos kariuomenės atstovai bei specialiųjų tarnybų vadovybė. Rusijos kariuomenę esą erzina, kad Kadyrovo kariai mūšyje nepasižymėjo, tačiau žiniasklaidoje puoselėja įvaizdį, esą jie yra drąsesni ir labiau įgudę kovotojai, palyginti su kitais daliniais.

Rusijos žvalgybos agentūros baiminasi, kad Kadyrovas yra nepažabojamas ir agresyvus. Dabartinė Kadyrovo veikla susijusi su jo „pakankama nepriklausomybe“ – jis gali žodžiu pulti vidutinio ir aukšto lygio pareigūnus neperžengdamas ribos, nepereidamas prie fizinio susidorojimo.

Jis nedrįs liesti aukšto rango Rusijos Federacijos pareigūnų, aiškina neįvardytas šaltinis. Kitas Kremliui artimas šaltinis teigia, kad tokia padėtis yra patogi Rusijos režimui.

“[Kadyrovas] yra toks „blogietis“. Jis kalba pats už save.<...> Jei Kadyrovo pozicija sutampa su oficialia pozicija, kokia buvo karo pradžioje – tai jam pliusas. Norėtųsi, kad tokių sutapimų būtų daugiau, bet jis [Putino] nuotaikos dažnai nejaučia“, – sakė šaltiniai Kremliuje.

Kaip žinoma, būdami okupuotose Ukrainos teritorijose „kadyrovcai“ įvykdė ir toliau vykdo karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui. Tai liudija daugybė aukų liudijimų, taip pat pačių okupantų patalpinti vaizdo įrašai socialiniuose tinkluose.

Šiandien Mariupolio mero patarėjas Petras Andriuščenka sakė, kad į miestą pateko gausus būrys „kadyrovcų“, jie vagia metalą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer