Jau galima atskleisti: Mariupolio gynėjams buvo nuolat teikiama pagalba rusų panosėje

Ukrainos kariuomenė ne sykį tiekė apsuptiems Mariupolio gynėjams amunicijos, ryšio priemonių, maisto ir medikamentų, atskleidė kariuomenės žvalgybos vadovas Kyrylas Budanovas.

Jo teigimu, iš 16-os misijose dalyvavusių sraigtasparnių du buvo rusų sunaikinti.

„Spec. operacija buvo suplanuota ir įgyvendinta Ukrainos gynybos ministerijos karinės žvalgybos pajėgomis“, – cituojamas jis UNIAN.

Visą beveik tris mėnesius trukusios Mariupolio ir „Azovstal“ gamyklos teritorijos apgulties laikotarpį Ukrainos valdžia dažnai buvo kritikuojama dėl to, kad tariamai nepadeda ten buvusiems gynėjams.

„Visos misijos buvo sėkmingai įvykdytos“, – pasakojo K. Budanovas, pažymėjęs, kad 5-ojo ir 7-ojo skrydžių metu buvo numušti du sraigtasparniai. Dar vienas sraigtasparnis buvo numuštas kuomet išskrido į pagalbą vienam iš numuštųjų anksčiau.

Ukrainos kariuomenės žvalgybos vadas nedetalizavo, kiek aukų pareikalavo pagalbos teikimas Mariupolio gynėjams.

Nepaisant to, kad pagalba Mariupolio gynėjams buvo reguliariai teikiama, sunkiai sužeistiems kariams reikėjo tinkamos medicininės pagalbos, o ir prasiveržti iš apsupties šimtams karių tai nepadėjo.

Ukrainos kariuomenės Generalinio štabo atstovas Oleksijus Hromovas taip pat patvirtino, kad pagalba Mariupoliui buvo teikiama nuolat, tačiau tokio pobūdžio operacijos buvo gerokai apsunkintos, kai apie tai pasklido kalbos. Rusai sustiprino oro erdvės gynybą Mariupolio teritorijoje, todėl jiems ir pavyko kelis sykius numušti Ukrainos sraigtasparnius.

Apie pagalbą Mariupolio gynėjams pirmą sykį oficialiai buvo prabilta tik gegužės 20-ąją, kuomet apie tai papasakojo šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis, o patys kariai iš „Azovstal“ jau buvo pasitraukę ir pasidavė Rusijos pajėgoms.

V. Zelenskio teigimu, spec. operacijų Mariupolyje metu „žuvo daug ukrainiečių pilotų“.

„Azov“ įkūrėjo Andrejaus Bileckio teigimu, spec. operaciją organizavo Ukrainos kariuomenės žvalgyba, o jis buvo atsakingas už desanto papildymą: į apgultą Mariupolį misijų metu buvo transportuoti 72 „Azov“ desantininkai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer