JAV: Kremlius ištrėmė į Rusiją apie 1,6 mln. ukrainiečių

JAV Jungtinėse Tautose nurodė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino administracijos pareigūnai stebi ir koordinuoja žmonių filtravimo operacijas okupuotose Ukrainos teritorijose.

„Noriu aiškiai pasakyti: JAV turi informacijos, kad Rusijos Federacijos prezidento administracijos pareigūnai kontroliuoja ir koordinuoja šias filtravimo operacijas“, – „Ukrainska Pravda“ cituoja JAV nuolatinę atstovę JT Lindą Thomas-Greenfield.

„Priverstinis saugomų asmenų perkėlimas ar deportavimas iš okupuotų teritorijų į okupacinės šalies teritoriją yra šiurkštus Ketvirtosios Ženevos konvencijos dėl civilių asmenų apsaugos pažeidimas, o tai yra karo nusikaltimas“, – akcentavo L. Thomas-Greenfield.

Ji pabrėžė, kad Rusijos valdžia, kaip pranešama, išfiltravo ir deportavo nuo 900 000 iki 1,6 milijono Ukrainos piliečių į Rusiją, dažnai į atokius Tolimųjų Rytų regionus.

Anot L. Thomas-Greenfield, filtravimą organizuoja okupacinė valdžia, siekdama pasirengti okupuotų Ukrainos teritorijų aneksijai, surengti fiktyvius „referendumus“, ypač Chersono ir Zaporižios srityse.

„Žinoma, niekada nepripažinsime jokių Rusijos bandymų jėga pakeisti Ukrainos sienas. Turime patraukti atsakomybėn už šių žiaurumų vykdytojus. Turime reaguoti kaip tarptautinė bendruomenė, kuri vis dar gerbia JT Chartiją“, – pabrėžė L. Thomas-Greenfield.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer