Arestovyčius: rusai jau ruošiasi blogiausiam – iki 20 000 jų gali būti apsupti „katile“

Ukrainos prezidento kanceliarijos vado patarėjas Oleksijus Arestovyčius teigia, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos pamažu veržiasi prie rusų užimto Luhansko srities sienų šalies rytuose. Jo teigimu, įvykių Charkivo srityje fone jau dabar yra pagrindo manyti, kad okupantai gali pakliūti į vadinamąjį „katilą“ ir gali būti apsupta iki 20 000 rusų karių.

„Mes neįvardijame [atkovotų miestų], mes tylime. Bet galime kalbėti apie tai, ką sako Rusijos propagandistai“, – komentuodamas situaciją Balaklijoje – ukrainiečių išvaduotoje gyvenvietėje Charkivo srityje, – sakė jis.

Anot O. Arestovyčiaus, okupacinės rusų pajėgos jau panikuoja ir praneša, kad Charkivo srityje prasidėjo „siaubingi“ mūšiai, „rašistai“ jau buvo apsupti, o Ukrainos ginkluotosios pajėgos nuėjo „labai toli“ ir netgi atkirto svarbų greitkelį.

Kaip interviu Rusijos žmogaus teisių aktyvistui, teisininkui Markui Feiginui sakė O. Arestovyčius, okupantai praneša, kad prie Balaklijos vis dar turi karių, tačiau „kažkodėl ryšys su jais nutrūko“. Anot O. Arestovyčiaus, savaime suprantama, kodėl ir kokiais atvejais gali nutrūkti ryšys tarp Rusijos karių.

„Bet aš jau mačiau kruvinus marškinėlius su užrašu SOBR (Rusijos specialiosios pajėgos, vidaus kariuomenė – red. past.)“, – pridūrė prezidentūros kanclerio patarėjas, komentuodamas Rusijos propagandistų teiginius, kad Samaros ir Baškirijos SOBR kariai Balaklijoje buvo apsupti.

Žinoma, tikrojo savo nuostolių skaičiaus Rusijos Federacija neatskleidžia, tačiau jau dabar aišku, kad rusams yra be galo sunku, tikina O. Arestovyčius. Rusai, jo teigimu, jau kalba, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos veržėsi iš Iziumo pusės ir užėmė Dovhenkojės kaimą.

„Jie piešia baisius dalykus. Vos ne Iziumo grupė pateko į apsuptį, su visais štabais ir panašiai… Jie šaukia, kad viskas labai blogai“, – pridūrė O. Arestovyčius.

Jo nuomone, jei Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasieks Kupjanską, okupantai neteks atsargų iš dar vienos krypties. Patys rusai, jo teigimu, jau užsimena, kad iš Kupjansko krypties aprūpinimo nebeturi. Iš esmės visas rusų tiekimas Iziumo kryptimi gali greitai nutrūkti, mano O. Arestovyčius.

„Tai reiškia, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos grįžta prie Luhansko srities sienų… Idealiu atveju tai bus Iziumo grupuotės apsupimas, kaip sako rusų propagandistai, „katilas“… Rusų karių ten gali būti iki 20 000 – nuo 10 000 iki 20 000“, – svarstė O. Arestovyčius.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer