Žiniasklaida: rusų oligarchai „susimetė“ ir padovanojo Putinui jachtą

Rusijos oligarchai prezidentui Vladimirui Putinui padovanojo jachtą „Šacherezada“ Naujųjų metų progą, skelbiama tyrimų centro „Dosje“ ataskaitoje. Jachtos gamyba kainavo 583 mln. eurų.

Šių metų gegužę jachta buvo areštuota viename iš Italijos uostų. Šios šalies valdžia pareiškė, kad italų finansų policijos duomenimis, jachta yra siejama su aukštas pareigas Rusijoje užimančiu asmeniu, kuris pateko į sankcijų sąrašus. Šios jachtos savininku Italijos valdžiai prisistatė „Nezavisimaja Neftegazovaja kompanija“ savininkas Eduardas Chudainatovas.

Nepaisant to, kad pastarasis verslininkas ir gali vadintis pasiturinčiu žmogumi, jis nėra toks turtingas, kad galėtų sau leisti įsigyti iškart net kelias prabangias jachtas, rašoma „Dosje“ tyrime, kuris remiasi Europos šalių valdininkų turimais duomenimis.

Teigiama, kad šis verslininkas vykdo statytinio, fiktyvaus Vladimiro Putino ir jo aplinkos turto savininko funkciją. Jo vardu buvo įgyjamos brangiai kainuojančios jachtos, kuriomis jis pats niekada nesinaudojo. Formaliai jam priklauso ir jachta „Amadea“, kurią JAV valdžia priskiria milijardieriui Suleimanui Kerimovui, ir 135 metrų laivas „Crescent“, kurią Ispanijos valdžia taip pat areštavo ir kuri yra laikoma Igorio Sečino nuosavybe.

ES šalių pareigūnai nustatė, kad „Šacherezados“ vertė gali siekti daugiau nei 583,1 mln. eurų. Jachtos gamybą apmokėjo penkios bendrovės: „Alera Assets“ – 225,9 mln. eurų; „Diams Overseas“ – 288,4 mln. eurų; „High Definition“ – 60 mln. eurų; „Imperial Yachts“ – 3,9 mln. eurų; „Onda Mare“ – 3,9 mln. eurų.

Dar dviejų pavedimų po 1,1 mln. eurų savininkai nebuvo nustatyti.

Bent viena iš šių ofšorinių bendrovių gali būti tiesiogiai siejama su rusų verslininkais, tvirtinama „Dosje“ tyrime. Tyrėjai prabangios jachtos savininku įvardija įmonių grupės „Summa“ bendrasavininkį Zijavudiną Magomedovą. Neįvardintas žurnalistų šaltinis tvirtina, kad Z. Magomedavas – vienas iš oligarchų, padovanojusių „Šacherezadą“ V. Putinui.

Leidinio duomenimis, jachtai pinigus rinko milijardierius Genadijus Timčenka. Tai, kad jachta gali priklausyti V. Putinui, anksčiau minėjo ir A. Navalno komandos nariai. Jie išsiaiškino, kad dauguma žmonių iš jachtos ekipažo narių – buvę Federalinės apsaugos tarnybos pareigūnai. Dalis jų dirbo prezidento rezidencijose ir kitoje jachtoje „Graceful“, kuri taip pat buvo vadinama V. Putino nuosavybe.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer