Medvedevas sako, kad Ukrainoje bus taika, bet priduria – ji bus pasiekta Rusijos sąlygomis

Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas antradienį pareiškė, kad taika Ukrainoje bus, tačiau Maskvos sąlygomis, nes Rusijos pajėgos raketomis sugebėjo smogti taikiniams visoje šalyje, net kai jų sausumos puolimas stoja.

Praėjo daugiau nei dvi savaitės nuo paskutinio didelio Rusijos teritorinio laimėjimo – Lisičansko, miesto Rytų Ukrainoje, užėmimo. Ukrainos generalinis štabas antradienį pareiškė, kad Maskvos pajėgos užsiėmusios savo pozicijų stiprinimu neseniai užgrobtoje teritorijoje ir rengia ne itin sėkmingus sausumos puolimus daugelyje skirtingų vietų, rašo „Reuters“.

Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, kuris dabar yra jos Saugumo Tarybos vadovo pavaduotojas, pareiškė, kad Maskva yra pasirengusi padaryti viską, ko reikia, kad pasiektų pergalę. 

 „Rusija pasieks visus savo tikslus. Bus taika, bet mūsų sąlygomis”, – sakė D. Medvedevas. 

 Jis vis aštriau kritikuoja Vakarus po to, kai Rusija vasario 24 d. pradėjo karą Ukrainoje.  

Kijevą remianti Didžiosios Britanijos gynybos ministerija ketvirtadienį pareiškė mananti, kad Rusijos pajėgos negali greitai žengti į priekį dėl personalo trūkumo. 

Didžioji Britanija nurodė, kad Rusija susiduria su išteklių dilema, nes ji turi nuspręsti, kiek karinės įrangos ir personalo įpareigoti pasiekti užsibrėžtą tikslą perimti visišką Ukrainos Donecko srities kontrolę ir kiek dislokuoti pietų Ukrainoje, kad galėtų kovoti su Ukrainos pajėgomis.  

„Nors Rusija vis dar gali pasiekti daugiau teritorinių laimėjimų, tikėtina, kad jų veiklos ir pažangos tempas bus labai lėtas, be didelių pertraukų reorganizavimui“, – nurodė Didžiosios Britanijos ministerija.  

„Mes nepasiduosime“ 

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos biuro vadovas Andrijus Jermakas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad Ukrainoje į civilių namus smogė septynios Rusijos sparnuotosios raketos „Kalibr“. 

 „Teroristinė valstybė trokšta su baime nugalėti tuos, kurie yra bebaimiai“, – rašė jis. „Nei palūžime, nei nepasiduosime“. 

 Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad jos pajėgos rajone sunaikino šaudmenų sandėlius, kuriuose buvo saugomi ginklai, kuriuos Kijevui tiekė JAV ir Europos šalys. „Reuters“ negalėjo patikrinti šio teiginio. Rusija teigia sąmoningai nesitaikanti į civilius gyventojus ar civilinę infrastruktūrą, o tiksliuosius ginklus naudoja tik tam, kad smogtų Ukrainos kariuomenei. 

 Kijevas teigia, kad daugybės gyvenamųjų pastatų griuvėsiai, kuriems Rusijos pajėgos smogė visoje Ukrainoje, paneigia Maskvos pasakojimą. 

Kijevas tikisi, kad karas artėja prie lūžio taško ir kad Maskva išnaudojo savo puolamuosius pajėgumus, užėmusi kelis nedidelius miestus rytuose, o Ukraina dabar turi ilgo nuotolio Vakarų ginklus, galinčius smogti už Rusijos linijų. 

Kijevas praneša apie virtinę sėkmingų smūgių 30-čiai Rusijos logistikos ir amunicijos vietų, kurie, anot Kijevo, žaloja Rusijos artilerijos pajėgas. 

Ukraina pareiškė pietuose ruošianti atsakomąją ataką, kad susigrąžintų didžiausią teritorijos plotą, užimtą nuo invazijos pradžios, bet neatskleidė operacijos datos. 

Ukrainos kariuomenė smogė tiltui Rusijos kontroliuojamoje teritorijoje šalies pietuose, naudodama JAV tiekiamas raketas HIMARS, antradienį pranešė Rusijos paskirtas regiono pareigūnas. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer