Jis bijo dviejų dalykų – ekspertė įvardijo, kodėl Putinas neketina susitikti su pasaulio lyderiais

Vladimirui Putinui oficialiai atsisakius vykti į Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimą Balyje, to priežastis gali būti jo baimė, sako Ukrainos politikos analitikė Olga Kursunova.

Jos teigimu, Rusijos prezidentas yra rimtai susirūpinęs savo saugumu ir mano, kad per susitikimą jis gali būti nužudytas.

„Tai, kad jis nevažiuos, buvo akivaizdu ilgą laiką. Jis bijo kur nors eiti, nes kad ir kokių ten saugumo priemonių būtų imtasi, jis neturės tokių saugumo garantijų, kokias turi Rusijoje.

Prieš kurį laiką buvo paskelbta, kad vietoj Putino keliaus Mišustinas (Rusijos premjeras Michailas Mišustinas – red. past.), bet jo neįleido. Vis dėlto, matyt, Mišustinas gali pasakyti ką nors, ko nereikia Kremliui, todėl keliaus Lavrovas (Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas – red. past.).

Garantija, kad Lavrovas pasakys tik tai, ką reikia, o leisti Mišustiną – pavojinga. Tai signalizuoja, kad Rusijos vyriausybėje yra pakankamai sveiko proto žmonių, kurie supranta visą dabartinės Rusijos politikos beprotybę, taigi juos bijoma kur nors paleisti“, – UNIAN cituoja O. Kursunovą.

Kartu politologė įsitikinusi, kad V. Putinas bijo „ne pažeminimo, o tiesiog kai kurių kitų fizinių dalykų“.

„Tai (Balis, kur vyks suvažiavimas – red. past.) vis dėlto visiškai kita šalis ir niekada nežinai, kas ten gali nutikti. Paranoja ir baimė dėl savo pačių gyvybės pasiekė visiškai beprotišką lygį“, – pridūrė O. Kurnosova.

Putinas nevyks į G20 viršūnių susitikimą Balyje

Rusijos prezidentas V. Putinas nedalyvaus kitą savaitę Indonezijos kurortinėje Balio saloje vyksiančiame Didžiojo dvidešimtuko (G20) vadovų susitikime, ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP pranešė Maskvos ambasada Indonezijoje.

„Galiu patvirtinti, kad (užsienio reikalų ministras) Sergejus Lavrovas vadovaus Rusijos delegacijai G20 susitikime. Prezidento V. Putino programa dar derinama, jis gali dalyvauti virtualiai“, – sakė ambasados protokolo vadovė Julija Tomskaja.

Aukščiausiojo lygio susitikime dalyvausiantis JAV prezidentas Joe Bidenas, kuris yra pavadinęs V. Putiną „karo nusikaltėliu“, anksčiau minėjo, jog neketina susitikti su Rusijos lyderiu Balyje, jei šis ten vyktų.

Šis sprendimas priimtas po kelis mėnesius trukusių spėliojimų, Maskvai patiriant nuostolių kare Ukrainoje ir Kremliui stengiantis apsisaugoti nuo Vakarų pasmerkimo lapkričio 15–16 dienomis vyksiančiame viršūnių susitikime.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer