Putinas davė įsaką atakuoti civilių objektus – Ukrainos vidaus reikalų ministras

Rusijos kariuomenės veiksmai Kremenčuke, raketos paleidimas į prekybos centrą, yra teroro išpuolis, eilinis Rusijos karinis nusikaltimas Ukrainoje, vykdomas su aukščiausios vadovybės žinia, skelbia Ukrainos Vidaus reikalų ministerija.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

15:39 | Danilovo atsakas Medvedevui: Krymas susigrąžintas bus išsyk, be jokių pabandymų

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas pateikė atsaką Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojui Dmitrijui Medvedevui dėl Krymo: susigrąžinimas bus įvykdytas be jokių bandymų, išsyk.

O. Danilovas savo „Facebook“ paskyroje atsakė ankstesniam įtakingo Rusijos politiko grasinimui, kuriame D. Medvedevas pareiškė, kad bet kurios šalies bandymas pasiimti Krymą – karo paskelbimas, o jeigu tai darytų šalis, pretenduojanti į NATO, – tai Trečiasis pasaulinis karas ir katastrofa“.

„Noriu nuraminti poną Medvedevą: „Krym vaš“ (rus. Krymas jūsų) gali būti tik ligotoje antisemitinėje, ukrainofobinėje kai kurių Kremliaus veikėjų vaizduotėje, ir jokių bandymų nebus. Laikinai okupuotos Krymo teritorijos grąžinimas bus vykdomas be bandymų, išsyk. Be jokios pagarbos, Oleksijus Danilovas“, – savo paskyroje rašė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius.

Primename, kad Rusija Krymo pusiasalį okupavo dar 2014-aisiais, o šių metų vasario 24-ąją pradėjo plataus masto karo veiksmus Ukrainos teritorijoje.

14:46 | Ukrainos generolas neatmeta antro fronto: Rusija siekia įtraukti Baltarusiją į karo veiksmus

Ukrainos kariuomenės generolas Sergejus Krivonosas tikina, kad Rusija neatsisako planų pulti iš Baltarusijos teritorijos arba įtraukti pačią Baltarusiją į karą Ukrainoje.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininko pavaduotojo teigimu, agresorė šiuo metu „aktyviai dirba su Lukašenkos režimu“, o taip pat imasi intensyvios Baltarusijos kariuomenės nuotaikų kontrolės. Generolo manymu, Lukašenkos kariuomenė gali imtis savarankiško puolimo dviem kryptimis.

„Aš manau, kad Volynės ir Rivnės kryptimis jie gali tai atlikti savarankiškai, atsižvelgiant į tuos dalinius ir padalinius, kuriuos turi. Tačiau problema jiems kyla ta, kad gana didelis skaičius Baltarusijos kariuomenės pajėgų nelabai pageidauja dalyvauti šioje agresijoje“, – „RBK Ukraina“ cituojamas jis.

S. Krivonosovo teigimu, įsakius baltarusiams pulti Ukrainą daugelis jų tiesiog pasidavinės į nelaisvę.

14:26 | Nulaužtas Putino „žmogaus teisių“ tinklapis: nuo šiol išreiškia Ukrainos palaikymą

Programišiai ne tik sutrikdė Rusijos prezidento žmogaus teisių tarybos tinklapio veiklą, tačiau ir sugebėjo į jį įsilaužti bei patalpinti Ukrainą palaikančią žinutę.

Straipsnio rašymo metu suvedus adresą www.president-sovet.ru galima buvo išvysti Ukrainos sveikinimą Konstitucijos dienos proga. Žinutėje akcentuojama, kad Rusijos žmonės palaiko ukrainiečius ir smerkia savo valdžios veiksmus bei pasisako už Ukrainos teritorinį vientisumą.

Tai, kad tinklapis buvo „nulaužtas“ po įvykdytos DDoS atakos, „RIA Novosti“ patvirtino ir pačios tarybos atstovai.

14:01 | Zelenskis: Rusija turi būti pripažinta „terorizmą remiančia valstybe“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad Rusija turėtų būti pripažinta „terorizmą remiančia valstybe“ po raketų smūgio žmonių pilnam prekybos centrui Kremenčuko mieste, nusinešusiam mažiausiai 18 žmonių gyvybių.

„Tik visiškai pamišę teroristai, kuriems ne vieta pasaulyje, gali smogti raketomis civiliams objektams… Rusija privalo būti pripažinta terorizmą remiančia valstybe“, – per platformą „Telegram“ parašė V. Zelenskis.

13:25 | Ukraina: Putinas davė įsaką atakuoti civilių objektus

Ukrainos vidaus reikalų ministras Denisas Monastyrskis spaudos konferencijos metu pažymėjo, kad tokie išpuoliai patvirtina Kremliaus tikslą sąmoningai naikinti ukrainiečius.

D. Monastyrskis pažymėjo, kad netoliese prekybos centro „Amstor“ nėra karinių objektų, kaip skelbė Rusija.

„Tuo metu prekybos centre buvo daug žmonių. Ten buvo iki 1 tūkst. žmonių. Paskelbus oro pavojų dalis išėjo… Aukų galėjo būti daugiau“, – pareiškė jis.

Ukrainos vidaus reikalų ministro teigimu, raketos smūgis į prekybos centrą, kurio metu žuvo mažiausiai 18 taikių gyventojų ir dar beveik 60 buvo sužeista, – nėra atsitiktinumas.

„Tai patvirtina, kad Putinas įsakė šaudyti į civilių objektus. Be aiškinimosi, kas ten iš tiesų yra. Pasirenkamas laikas, kada žmonės arba miega, jeigu kalbame apie gyvenamuosius rajonus, arba jei kalbėtume apie tokius objektus, kaip prekybos centras, tai pasirenkamas laikas, kada ten yra daug žmonių“, – UNIAN cituojamas jis.

Ministras taip pat pažymėjo, kad vos per 2 dienas rusai paleido apie 100 sparnuotųjų raketų, kurios žudo taikius ukrainiečius.

13:06 | G-7 pasmerkė Rusijos „neteisėtą“ karą Ukrainoje

Didžiojo septyneto (G-7) lyderiai, per savo susitikimą Vokietijoje aptarę reikalus su kylančių ekonomikų lyderiais, antradienį pasmerkė Rusijos „neteisėtą ir nepateisinamą“ invaziją į Ukrainą.

„Prie mūsų, Didžiojo septyneto lyderių… prisidėjo Argentinos, Indijos, Indonezijos, Senegalo ir Pietų Afrikos, taip pat Ukrainos lyderiai“, – sakoma susitikimo baigiamojo pareiškimo galutiniame juodraštyje.

„Dar kartą pabrėžiame savo pasmerkimą Rusijos neteisėtam ir nepateisinamam agresyviam karui prieš Ukrainą“, – pridūrė jie.

13:00 | Rusijos pajėgos pagrobė Chersono merą Kolichajevą

Rusijos karinės pajėgos pagrobė laikinai rusų okupuoto Ukrainos Chersono miesto merą Ihorį Kolichajevą, feisbuke pranešė jo patarėja Galina Lijaševskaja.

Ji daugiau detalių neatskleidė. Chersono miesto taryba pridūrė, kad šiuo metu nieko nežinoma apie mero buvimo vietą, skelbia UNIAN.

Balandžio mėnesį I. Kolichajevas paskelbė, kad lieka mieste, bet kartu atsisako bendradarbiauti su Rusijos kariuomenės sukurta okupacine „administracija“.

Priminsime, kad anksčiau buvo pranešta, kad Chersono srityje padaugėjo Rusijos užpuolikų vykdomų vyrų grobimų.

„Padaugėjo vyrų okupantų pagrobimo atvejų. Regiono centre, areštuotose bankų įstaigose, nauji laikinieji savininkai steigia Rusijos bankų skyrius, kuriuose planuoja išduoti atlyginimo korteles visiems, kurie yra priversti dirbti okupuotose įmonėse“, – skelbė operatyvinė vadovybė „Pietūs“.

REKLAMA

12:51 | Rusija uždraudė atvykti dar 25 amerikiečiams, įskaitant prezidento J. Bideno žmoną, dukrą

JAV prezidento Joe Bideno žmona ir dukra kartu su dar 23 asmenimis buvo įtraukti į amerikiečių, kuriems draudžiama atvykti į Rusiją, sąrašą, antradienį pranešė Užsienio reikalų ministerija Maskvoje.

„Atsakant į nuolat plečiamas JAV sankcijas Rusijos politikos ir visuomenės veikėjams, 25 Amerikos piliečiai buvo įtraukti į „stop sąrašą“, – sakoma URM pranešime, pridėtame prie minėto asmenų sąrašo.

12:17 | Rusija teigia Kremenčuke smogusi ginklų sandėliui, o ne prekybos centrui

Rusijos kariuomenė antradienį pareiškė, kad ankstesnę dieną smogė viename vidurio Ukrainos mieste veikusiam ginklų sandėliui ir kad būtent antriniai sprogimai, o ne jos paleista raketa, nuniokojo šalimais esantį „uždarytą“ prekybos centrą.

Rusijos raketa smogė „ginklų ir šaudmenų iš JAV ir Europos šalių sandėliui šalia Kremenčuko automobilių gamyklos“, teigiama kariuomenės pareiškime.

„Vakarietiškų ginklų šaudmenų sprogimai sukėlė gaisrą šalimais esančiame prekybos centre, kuri tuo metu buvo uždarytas“.

Tuo metu Ukraina sako, kad Rusijos raketa tiesiogiai smogė žmonių pilnam prekybos centrui „Amstor“ ir kad per šią ataką žuvo mažiausiai 18 žmonių, dar beveik 60 buvo sužeisti, įskaitant 25 hospitalizuotus. Be to, 36 asmenys laikomi dingusiais.

11:45 | Tragiškos rusų atakos pasekmės: žuvo 6-metė mergaitė, 3 mėnesių kūdikis – komoje

Naktį iš pirmadienio į antradienį Rusijos karinės pajėgos smarkiai apšaudė Mykolajivo sritį. Tarp žuvusiųjų – ir šešerių metų mergaitė.

Kaip praneša Mykolajivo srities administracijos vadovas Vitalijus Kimas, apšaudžius srities miestą Očakovą, trys žmonės žuvo, šeši buvo sužeisti. Tarp žuvusiųjų buvo šešerių metų mergaitė, o dėl apšaudymo nukentėjęs trijų mėnesių kūdikis atsidūrė komoje, skelbia UNIAN.

Anot V. Kimo, rusai į Mykolajivą paleido apie 11 raketų, dalį jų numušė Ukrainos oro gynyba.

„Šiandien, birželio 28 d., nuo 04:00, buvo apšaudytas Očakovo bendruomenės Očakovo miestas. Jie pataikė į miesto turgaus teritoriją, Kultūros rūmų pastatą, taip pat du gyvenamuosius pastatus. Trys žmonės žuvo, vienas iš jų vaikas, dar šeši sužeisti.

Tarp sužeistųjų yra ir vaikų. Dėl smūgio kai kuriose vietose nėra vandens, dujų, elektros tiekimo, interneto“, – vaizdo įraše „Telegram“ skelbė V. Kimas.

10:55 | Buvusi Ukrainos žmogaus teisių gynėja prigauta melavusi dėl prievartaujamų kūdikių

Skandalai, siejami su dabar jau buvusia Ukrainos žmogaus teisų ombudsmene Liudmila Denisovą tęsiasi. Prieš mėnesį atleista iš pareigų valdininkė sulaukė ir prokurorų kirčio – patikrinimas parodė, kad faktiškai visi jos skleisti prievartos prieš ukrainiečių vaikus faktai buvo melagingi.

Ukrainos prokuratūrai atlikus tyrimą paaiškėjo, kad daugelis Aukščiausiosios Rados paskirtos buvusios šalies žmogaus teisių gynėjos L. Denisovos teiginių apie tariamai rusų karių prievartautus vaikus nepasitvirtino ir tik pakenkė šalies teisėsaugai.

REKLAMA

„Teisėsaugininkai bandė ieškoti savarankiškai. Tikrino visus medikų ar policijos įrašus, duomenis apie žuvusiuosius, bandydami surasti tuos atvejus, kuriuos aprašydavo Denisova <…> Ieškojo dvimečių dvynių iš Chersono, kurie, ombudsmenės teigimu, mirė išprievartauti. Tačiau visas šis darbas buvo bevertis“, – rašoma „Ukrainska pravda“.

Gegužės 31-ąją vykusio jos nušalinimo nuo pareigų balsavimo metu parlamentaras Pavelas Frolovas pažymėjo, kad Rados atstovė žmogaus teisių klausimais faktiškai nevykdė savo pareigų, kurias už ją turėjo „faktiškai priverstinai“ atlikti laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministrė Irina Vereščiuk.

P. Frolovo teigimu, L. Denisova labiau buvo labiau susikoncentravusi darbui su „seksualinių nusikaltimų ir išprievartautų vaikų okupuotose teritorijose, neturint įrodymų, detalių viešinimu“. Tuo ombudsmenė tik pakenkė Ukrainai ir nukreipė pasaulio žiniasklaidos dėmesį nuo realių šalies problemų, įsitikinęs P. Frolovas.

10:12 | Rusijos pajėgų nuostoliai

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo karo pradžios nukovusios bent 35 250 Rusijos karių.

Taip pat Ukrainos kariai sunaikino 217 lėktuvų, 185 sraigtasparnius, 1567 tankus, 3704 šarvuočius, 778 artilerijos pabūklus, 243 raketų sistemas, 14 laivų, 2589 mašinas, 636 bepiločius orlaivius, 102 priešraketinės gynybos sistemas, 4 mažo nuotolio balistinių raketų sistemas, 61 specialiosios įrangos vienetą bei 139 sparnuotąsias raketas.

09:35 | Europos Komisija ragina ES šalis ruoštis tolesniems dujų tiekimo iš Rusijos sutrikimams

Europos Sąjungos valstybės narės, ruošdamosi artėjančiai žiemai, turėtų atsižvelgti į galimus tolesnius gamtinių dujų tiekimo iš Rusijos sutrikimus, pirmadienį pareiškė už energetiką atsakinga Europos Komisijos narė Kadri Simson.

„Gazprom“ jau paskelbė, kad liepos 11–21 dienomis sustabdys dujotiekį „Nord Stream“ techniniam aptarnavimui. Be to, negalima atmesti ir kitų nepagrįstų Rusijos sprendimų nutraukti tiekimą šalims ar bendrovėms“, – kalbėjo eurokomisarė per spaudos konferenciją Briuselyje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer