Putinas po mirties apdovanojo smogikų vadą „Motorolą“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas po mirties apdovanojo „Ordinu už drąsą“ okupuotame Donecko regione veikusio bataliono „Sparta“ vadą Arseną Pavlovą, pravarde „Motorola“. Viena iš versijų teigia, kad jį nužudyti galėjo pačios Rusijos spec. tarnybos, kovojant dėl įtakos regione.

Garsus smogikų vadeiva, bataliono „Sparta“ vadas Arsenas Pavlovas, pravarde „Motorola“ žuvo 2016-ųjų spalį per sprogdinimą savo namo lifte žuvo. Prorusiški smogikai apkaltino Ukrainos „diversantus“, tačiau ukrainiečiai tvirtino, kad „Motorolą“ nužudė Rusijos žvalgybininkai arba konkuruojančių grupuočių smogikai.

Dar po metų buvo nužudytas kitas „epochos vadas“ Michailas Tolstychas, pravarde „Givis“. Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) Jurijus Tanditas sakė manantis, kad M.Tolstych galėjo likviduoti „okupantų“ specialiosios tarnybos.

„Akivaizdu, kad suklastota „Novorosija“ (Rusijos palaikoma separatistų autonomija) neturėjo tęsinio. Tikėtina, kad su tuo susiję žmonės yra šalinami tarnybų. Tačiau tai tik prielaida“, – sakė jis. „Novorosijos“ idėja, aktyviai palaikoma Rusijoje pirmaisiais Ukrainos puolimo metais vėliau galutinai dingo iš viešosios erdvės.

Anot vietos statytinės valdžios, sprogimo priežastis – teroro išpuolis. Tačiau per visus šių marionetinių Kremliaus pseudovalstybių gyvavimo kelerius metus sprogdinami ar kitaip buvo sunaikinti dešimtys buvusių karo lauko vadų ar smogikų lyderių.

Vietos teisėsauga kol kas neištyrė nė vieno rezonansinio nužudymo bylos. Dažniausiai yra tiesiog apkaltinama Ukraina, tačiau ekspertai pažymi, kad Donbase galėjo veikti Rusijos spec. tarnybos, ar įtakos ir pinigų dalybas vykdė vietinės banditų grupuotės.

Faktiškai visi 2014-2015 m. Donesko ir Luhansko prokremliškų smogikų vadai per 5-erius metus žuvo neaiškiomis aplinkybėmis ne mūšio lauke.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer