Karo ekspertai: per ateinančias tris dienas ukrainiečiai gali iškovoti dar vieną labai svarbią pergalę

Ukraina jau oficialiai skelbia atkovojusi strategiškai svarbų Charkivo srities miestą Balakliją. O štai Zelenskis sako, kad per devynias rugsėjo dienas Ukraina atsikovojo jau 1000 kvadratinių kilometrų okupantų užgrobtos savo žemės.

Stipriais apkabinimais ir džiaugsmo ašaromis, – taip moterys sutinka Balakliją išlaisvinusius Ukrainos karius.

Ukrainos gynėjai Balakliją iš okupantų atkovojo praėjus šešiems mėnesiams. Tiesa, kariai įspėja žmones – mieste dar gali būti susirėmimų:

„Pabūkite dar rūsiuose, nes gali būti apšaudymų.“

O štai savo didvyrius išlydinčios moterys dar bando įsiūlyti jiems … blynų.

„Pas mus dar liko blynų… Norite?“

Ir tokių neįkainojamų emocijų banga užliejusi visą Balakliją, kurioje gyvena maždaug 27 tūkstančiai ukrainiečių.

Ir kol vieni kariai sveikinasi su miesto žmonėmis, kiti garbingai iškelia Ukrainos vėliavą.

O tuomet pareiškimas prezidentui V. Zelenskiui – Balaklija išlaisvinta:

„Pone prezidente, vyriausiasis vade! Charkivo srities Balaklijos miestas jau mūsų. Įsakymas įvykdytas. Rusijos okupacinė kariuomenė pasitraukė.“

Vaizdo įrašu vėliau pasidalijo ir pats V. Zelenskis su prierašu, kad „viskas taip, kaip ir turėtų būti. Ukrainos vėliava laisvame Ukrainos mieste po laisvu Ukrainos dangumi“.

„Iš viso nuo rugsėjo 1-osios išlaisvinta daugiau nei tūkstantis kvadratinių kilometrų mūsų teritorijos. Esu dėkingas visiems, kurie tai padarė! Esu dėkingas kariuomenei, žvalgybos pareigūnams ir specialiosioms tarnyboms už kiekvieną šiomis dienomis iškeltą Ukrainos vėliavą“, – kalba V. Zelensky.

Ir Ukrainos vėliavų Charkivo srityje vis daugiau.

„Už kiekvieną metrą, už kiekvieną centimetrą kovoja mūsų kariai. Jie labai motyvuoti ir nepaliks priešui jokių šansų. Priešas yra demoralizuotas ir bėga iš mūsų žemės“, – tikina Charkivo srities gubernatorius Oleg Sinegubov.

Iš vaizdo įrašo matyti, kad okupantai tikrai skubėjo, tačiau upės kirsti jiems nepavyko. Pėstininkų kovos mašinos skęsta. Nespėjo okupantai susirinkti ir amunicijos su ginklais.

Okupantų trofėjais besidžiaugiantys ukrainiečiai tikrai žino, kaip geriausiai juos panaudoti – nukreipti į pačius rusus.

Ukrainos gynėjų puolimas Charkivo kryptimi jau dabar vadinamas Rusijos pabaigos pradžia. O karo ekspertai sako, kad per ateinančias tris dienas ukrainiečiai gali iškovoti dar vieną labai svarbią pergalę – išlaisvinti strategiškai svarbų miestą Kupjanską, esantį už 120 kilometrų nuo Charkivo.

Tad karinės technikos koloną V. Putino karo generolai šiandien pasiuntė Charkivo link. Akivaizdu, kad Rusija čia ruošiasi įnirtingiems mūšiams, tad su technika perdislokuoja ir karius.

Aktyvūs mūšiai vyksta ir Chersono kryptimi. Skelbiama, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos Chersono srities kontrolę siekia susigrąžinti iki metų pabaigos.

Kad ukrainiečių vykdomas kontrpuolimas sėkmingas, pripažįsta ir vakar Ukrainoje viešėjęs Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius. Jis apsilankė ne tik Kyjive, bet ir rusų žiaurumo simboliu tapusioje Irpinėje.

„Žinome, kad tai – lūžio momentas. Praėjus daugiau nei šešiems Rusijos karo prieš Ukrainą mėnesiams, vyksta jūsų atsakomasis puolimas ir jis pasirodė esąs veiksmingas. Žinoma, tai daugiausia neįtikėtinos ukrainiečių drąsos rezultatas. Tai matome mūšio lauke kiekvieną dieną“, – teigia JAV valstybės sekretorius Antony Blinken.

Tačiau prie ukrainiečių pergalių neabejotinai prisideda ir Vakarų ginkluotė.

„Pavyzdžiui, ukrainiečiai su HIMARS smogė daugiau nei 400-ams taikinių ir padarė jiems niokojantį poveikį. Rusijos ryšių linijos ir tiekimo kanalai yra labai stipriai sutrikdyti“, – tvirtina JAV kariuomenės vadas Mark Milley.

Beje, Ukraina skelbia kad iš Rusijos reikalaus 300 milijardų eurų vertės karo reparacijų ir sieks sukurti tarptautinį žalos atlyginimo mechanizmą. Visgi Rusijos Ukrainoje padaryti nuostoliai yra gerokai didesni nei 300 milijardų eurų, tačiau suma maždaug atitinka Didžiojo septyneto šalyse įšaldyto Rusijos centrinio banko turto vertę.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer